1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Logo per ItShqip

Tema tek 'Punimet Tuaja' e hapur nga boom3rang, 24 Shkurt 2017.

 1. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Shum detaje kjo

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Last edited: 24 Shkurt 2017
  phoenix dhe AlbaNi1 pëlqejnë postimin.
 2. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  e para shume e bukur.
   
 3. PirateKS

  PirateKS Anëtari i muajit II

  Postimet:
  435
  Pëlqimet:
  101
  Pikë nga trofetë:
  68
  E @boom3rang e mire por prap jo adekuate, ndersa kjo tjetra nuk besoj qe ish ardh ne shprehje, pa ofendime ama s'ka as stil as thjeshtesi edhe pse shume e thjesht
  Provoni edhe pak se duhet me dal nja e mire
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 4. iboanonymous

  iboanonymous Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  88
  Shum pat logo tmira si nga boomi poashtu edhe te tjerat , gjithsesi mendoj se duhet te ndryshohet logoja sepse kishte shum tmira:)
   
 5. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Po quditna qe kerkush tjeter nuk po sugjeron diqka

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
  phoenix pëlqen postimin.
 6. PirateKS

  PirateKS Anëtari i muajit II

  Postimet:
  435
  Pëlqimet:
  101
  Pikë nga trofetë:
  68
  Paj nese na kish jep kohe 1 jave nashta kishin vendos te gjith diqka e kjo sot u hap si teme keshtu qe kjo eshte pune deshire, ndersa punet e deshires dojn kohe te lire per me ba diqka te mira.
  Nese kam kohe kisha provu edhe une diqka nderkohe
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 7. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,730
  Pëlqimet:
  689
  Pikë nga trofetë:
  243
  Punoni logo punoni se ka ide te shumta , pastaj mujm me bo top 5 edhe me i votu .
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 8. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,496
  Pëlqimet:
  2,085
  Pikë nga trofetë:
  448
  Postoni djema pa problem logot tuaja.

  Sa per informacion un logon nuk e postova logon per me lart per ta ndryshuar kete qe kemi aktualen, sepse edhe pse sinqerisht eshte shija ime, mendoj qe eshte teper e komplikume per me qen logo zyrtare.

  Une ne ditet ne vijim do te postoj edhe verzione tjera qe i kam bere.

  psh. Tani po e preztantoj dy tjera.
  v1.
  app-logo.png
  v.2
  logo21.png
   
  Juxhin dhe urankajtazi pëlqejnë postimin.
 9. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  479
  Pëlqimet:
  239
  Pikë nga trofetë:
  53
 10. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,850
  Pëlqimet:
  245
  Pikë nga trofetë:
  83
  Logo mir duket deri diku, Shkronjen O ke be super por dhe shkronjes P vendosja kosoven...pse jo
   
  mrbajraktari1234 dhe AVM Digital pëlqejnë postimin.
 11. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,622
  Pëlqimet:
  693
  Pikë nga trofetë:
  243
  Shum e fort , bravo shum do logo t forta po i bojshe.
   
  AVM Digital pëlqen postimin.
 12. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  479
  Pëlqimet:
  239
  Pikë nga trofetë:
  53
  @phoenix vetem me pak ndryshime se ideja eshte e krijuar nga antari tjt ;) gjithsesi sic ju kam kallxu per dizajne jeni te gjith te mirseardhur ... mund te filloje serish tju ofroj logo dhe dizajne :) Gjith Tmirat
   
 13. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Perse duhet te vini shqiponjen ne logo?
   
 14. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  me çfare programi i boni kto logot ma photoshop se te gjitha qenkan shum te bukra
   
 15. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,516
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  kjo pom duket ma shum si nje logo e fotografave :/ nuk po lidhet me forum
   
  AVM Digital pëlqen postimin.
 16. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,516
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Kjo e para shum e mir edhe e thjesht po kjo kish shku ma shum me ngjyren e kuqe te ndezt qe ka qen ne forum ne verzionin Black.
  Kjo pom pelqen shum veq t'kisha sygjeru me provu edhe 1 verzion tjeter p.sh (nuk pata aq koh me modifiku me madhsi qysh duhet po si shembull e bana,gjithashtu luj me fonta pak kqyr se ka fonta hale ma t'mir qe e bojn dizajnin ma clean edhe ma t'bukur per sy)
  [​IMG]
   
 17. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  584
  Pikë nga trofetë:
  343
  Jam i zene me projekte te tjera dhe nuk po mund ti mbyll ato per te punuar nje logo ose ndonje ide.
  Por deri tani ka mjaft logo te bukura,dhe ju kisha syjgjeru t'i evitoni ato me shqiponje sepse nuk me duket ide e mire ta bejme me shume patriotizem forumin e teknologjise.
   
 18. iboanonymous

  iboanonymous Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  88
  v1,Pom pelqen teper , nese do i futni ne votim kjo do tjet gjithsesi.
   
 19. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  393
  Pëlqimet:
  110
  Pikë nga trofetë:
  43
  Shum e mir qekjo , veq qaty SHQIPTARE shkruje pak ma nmes besoj qe kish dal ma mir.
   
 20. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,496
  Pëlqimet:
  2,085
  Pikë nga trofetë:
  448

Shpërndaje faqen

Loading...