1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Logo per ItShqip

Tema tek 'Punimet Tuaja' e hapur nga boom3rang, 24 Shkurt 2017.

 1. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,496
  Pëlqimet:
  2,085
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pershendetje!

  Kete teme po e hapi per ta prezentuar nje logo per itShqip

  Logo 1.
  [​IMG]
  Jepni mendimet tuaja.


  ps. Nese keni edhe ju ndonje ide, dhe logo per itshqip, ju lus ta postoni ne kete teme, nese ka ndonje logo te mir, do te perdoret edhe ne forum.
   
  Poshnjari, KingKong, Fannol Gashi dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. Albcrypto

  Albcrypto Anëtar Aktiv

  Postimet:
  159
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  58
  Gjithcka shume e bukur , por do te me pelqente me shume pa ate si bisht lart shkronjes H , gjithsesi fantastike!
   
 3. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,730
  Pëlqimet:
  689
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ideja pom pelqen mirpo fonti jo edhe aq , shkronja H nuk duket mire po ashtu edhe P te ishte e zbrazur ndodhta do dukej me mire .
  PS: Ne ndryshime e itshqip a do te ndrrohet edhe logo a ?
   
 4. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,496
  Pëlqimet:
  2,085
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nese del ndonje logo e mire, pse jo.
   
 5. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  584
  Pikë nga trofetë:
  343
  Bukur me duket por kam disa kritika.
  Per deri sa itshqip si logo duhet ta kete vet emrin e forumit,pra "itshqip.com" ateher e kisha bo pak me te thjeshte se kjo sepse me duket pak e ngarkuar.
  Kritika ime eshte tek shkronjat,me sa po e shoh disa shkronja jane me te medha dhe disa me te vogla shembull: itShQiP,une i kisha bo shkronjat njejt ose te vogla ose te medha,po ashtu pasi qe shkronjen Q e ke mbulu ne flamur qe me duket ide shume e mire ateher sygjeroj qe te mos mbulohet me ngjyre edhe shkronja P.
   
 6. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Logo aktuale është më e bukur.
  Logo duhet të jetë clean and simple kurse ajo duket si për fëmijë.
   
 7. ArditS

  ArditS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  868
  Pëlqimet:
  599
  Pikë nga trofetë:
  263
  Realisht me duket paksa e ngarkuar cka do te ndryshoja eshte fonti, shkronjen p nuk ka ndonje hijeshi me e bo te zeze perderisa ne shkronjen tjeter ke vendos me shqiponjen e flamurit (edhe shqiponjes syte mundesh me ja theksu pak me te kuqe) eshte evidente qe ka nevoj per ndryshime.
   
 8. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  [​IMG]
   
  sp0nTeX, -em-, ﴾.﴿ dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 9. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  584
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo me pelqen,vetem se pjesen posht "informatika shqiptare" e kisha largu.
  Mendoj se nuk kemi nevoje ta shtojme kete text "informatika shqiptare" per deri sa vet domain tregon qe ka te beje me informatik shqiptare,pra ITSHQIP.
   
  -em- dhe urankajtazi pëlqejnë postimin.
 10. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,730
  Pëlqimet:
  689
  Pikë nga trofetë:
  243
  Mire po duket provje kete pjesen informatika shqiptare me e vendos mbi .com
   
  Pleurat pëlqen postimin.
 11. iAlbert

  iAlbert Anëtar Aktiv

  Postimet:
  133
  Pëlqimet:
  46
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me pelqen idea mu vendos shqiponja ne shkronjen Q, kisha pas shum deshire se cfare do logo te vendoset te kete shqiponjen ne shkronjen Q
   
 12. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Pleurat pëlqen postimin.
 13. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
 14. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,622
  Pëlqimet:
  693
  Pikë nga trofetë:
  243
  Shtoja nje mouse ose nje keyboard mbi com , ose dyjat shtoja ta shohim si po del
   
  Omerr pëlqen postimin.
 15. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  [​IMG]
   
  Juxhin, bmwplako dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 16. iboanonymous

  iboanonymous Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  117
  Pikë nga trofetë:
  88
  Edhe pse si logo shum e kompletume amo sbesoi qe o per ni forum si ky qe o serioz e qe ka pothuajse shumicen e antarve +15 vjet , disi me duket disi si per "fmi" me shum aso gjerav , amo ideja shum e bukur,tlumt boomi
  Ndersa kja e para teper pom pelqen
  -Thjesht mendim i jemi , Met mira:)
   
 17. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,210
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  e boomerangut ma e mire :)
   
 18. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  [​IMG]
   
  Juxhin pëlqen postimin.
 19. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,622
  Pëlqimet:
  693
  Pikë nga trofetë:
  243
  Shum po mpelqen tash si e bone , nese mundesh shtoja edhe te IT ket flamurin sikur ne foton me posht pasi eshte forumi shqiptar , ta kqyri se si po doket.

  [​IMG]
   
  AlbaNi1 pëlqen postimin.
 20. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kjo është shumë e mirë
   

Shpërndaje faqen

Loading...