1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Llaptopi Bllokohet

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 16 Prill 2014.

1. xo1hack

xo1hack Anëtar Aktiv

Postimet:
    194
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    Pershendetje e kam blere nje llaptop Asus K53E me performanca i5 750GB hdd 8 GB ram ,

si ka qe dy tri dit qe e kam bler po me bllokon qysh po jam duke punuar vetem bllokohet krejt as sleviz mousi as kurgjo vetem duhet me ristartu po mdodh kogja shpesh qishtu si po jam duke punuar vetem pernjemoment bllokohet krejt smundesh asnje veprim me bo pos me ndal ne menyr t'dhunshme

spo di ku mundet me kon problemi ?! kom provu me ja bo windowsit system recovery e kom bo prap njojti problem po mu shfaqet :(

2. sg1

sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

Postimet:
    4,635
    Pëlqimet:
    953
    Pikë nga trofetë:
    343
    Mos provo kurgjo po qoe ktheje ku e ke blejt edhe ta japin tjeter e le ta ndreqin ata vet, se me bo me e qel a diqka ma ata nuk e marrin parasysh.

Keshilla te dhajm sa dush me te than provo intalo ate kete apo hape kqyre ashtu kshtu ama mas mirti coe ku e ke blejt dhe ta rregullojn ose ta japin tjeter.

boom3rang pëlqen postimin.
  3. beni20

beni20 Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,616
    Pëlqimet:
    52
    Pikë nga trofetë:
    78
    nje shok e ka ble qe nja 1 muj edhe u desht me kthy se i bllokojke edhe problemi u kan te HDD mosi ke garancjon shko kthe

Last edited: 16 Prill 2014
  4. Zyklon

Zyklon Bitcoiner

Postimet:
    3,500
    Pëlqimet:
    344
    Pikë nga trofetë:
    253
    Me keto performanca qe i ke cek, sigurisht duhet me qene i ri, nese e blen te ri dhe duhet me ardhe me garancion, minimum 1 vjete.
    Tash kur e ke garancionin, dhe me se miri eshte mos me u lodhe vete me provu, sepse laptopi i ri nuk duhet me pas ksi lloj problemesh, cka bohet mbas 1 viti nese ka fillu me te shfaq probleme per 3-4 dite qe ke ble ?

5. xo1hack

xo1hack Anëtar Aktiv

Postimet:
    194
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    problemi eshte se ma kan ble ne amerik , e qajo problem thash qe me dit per pak qe behet me rregullu ose qe eshte naj mundesi mos me kthy apet se duhet me pagu per me qu se se kom per momentin qe muj e qoj menjeher

6. beni20

beni20 Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,616
    Pëlqimet:
    52
    Pikë nga trofetë:
    78
    per me qu ne amerik ndreqe ktu ma lir te bahet qo naj servis edhe ndreqe

7. cufaq

cufaq Anëtar

Postimet:
    49
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    23
    shoku merri ndonje harddisk tjeter edhe duhet te bej efekt pasqi qe llaptopin e ki lekunder shum ka shum mundsi tu ka damttu harddiski kshtu qe merri ndonje shoki bani format edhe shikoje

Shpërndaje faqen

Loading...