1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Litecoin LTC

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga edoni15, 6 Qershor 2017.

 1. edoni15

  edoni15 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  478
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  A keni degju per Litecoin mining.?
  Duke hulumtuar lexova per Litecoin mining dhe e pash kete pasije ANTMINER L3+ e cila po kushtojke me lire se nje Ethereum RIG, ndersa fitimi mujor me kete paisje per momentin eshte: $1,054.31

  Qfare mendoni ?
   
  Enis17 pëlqen postimin.
 2. VaaL

  VaaL Anëtar Fillestar

  Postimet:
  83
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  23
  Sa mega hash?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  504.0MH/s
   
 4. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po me intereson me dit a mundem me bo minin edhe ne ndonje valutë tjeter
   
 5. ExProsi

  ExProsi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  18
  Jo nuk mundesh, e kam fjalen nese e blen ANTMINER L3+ dhe e keqja e kesaj valute nuk eshte aspak stabile keshtuqe investimi ka mundesi me te humb krejtesishte.
  Valut e sigurt eshte BTC ANTMINER S9 por nuk mundesh me fituar edhe aq shume, me se miri per momentin eshte me bler paisje te ETHEREUM-IT.

  Ne Litecoin 90% ka mundesi me deshtu, 10% ka mundesi me fitu sepse qe nga viti 2013 ka ramje te medha dhe ngritje herpashere si tani.
   
 6. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po me XMR qfar mendimi ke ti , ja vlen me ba mining ?
   
 7. ExProsi

  ExProsi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  18
  Si LTC ashtu edhe XMR eshte, edhe kjo nuk eshte e sigurt por eshte me e sigurt se LTC pak, pershkak se ka 10 muaj qe eshte ne ngritje e siper perdallim nga Litecoin qe ka 3 muaj ne ngritje por asnjera nuk eshte e sigurt per mining ndersa siguri te plote ke ne BTC, ETH dhe ETC.

  ETH dhe ETC nuk ka ngritje qe shume muaj per dallim nga BTC por sigurin e ka nga investimet (mbi $26,000,000,000) dhe e ben te sigurt ETH dhe ETC ashtu si BTC, ndersa BTC eshte me e sigurta por fitimet jane me te vogla.
   
  Erooniti pëlqen postimin.
 8. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  e
  per qka ka mundsi me deshtu 90% tash fitimet po jon mbi 1000$ me qat paisje a ka mundesi edhe kjo me ndrru sistemin apo per qfar arsye munet me deshtu nese munesh me ma sqaru pak.
   
 9. valmir kqiku

  valmir kqiku Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Per minige ethereum qfar mjetr te duhet apo ja te njetat me BTC
   
 10. ExProsi

  ExProsi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  18
  Se pari kliko KETU edhe shiqoj keto statistika se cfar stabiliteti ka kjo valut (Litecoin).

  Shikoje me 28 Nentor 2013 vlera e LTC ka qene 50.27 USD ndersa ka zbritur me 15 Janar 2015 ne 1.29 USD
  Per ta kuptuar ti me leht dhe me mire ate qe kam thene une siper 90% ka rrezikshmeri per deshtim, ti ke mundesi me i bler 20 ANTMINER L3+ por pas 1 apo 2 muajve bie blera e Litecoin ne 2.00 USD (sepse shikoj statistikat aty dhe e kupton qe ska stabilitet kjo valut) dhe fitimi me mining eshte me - minus jo me + plus.

  Kete valut LTC ne fillim te muajit mars te vitit 2017 e kam shiku ne calculator dhe fitimi ne ate kohe ka qene perfitimi 98 USD ne muaj, ndersa tani eshte tek 1000 USD ne muaj poqese e shiqojm pas 2 apo 3 muaj perfitimi do te jete 100 USD ne muaj sepse kjo valut keshtu ka mbijetu qe shume vite.

  Tani ti mos e merr 100% qe kjo qe po e them eshte ashtu, por statistikat tregojn qe kjo valut LTC nuk eshte stabile dhe nuk ka shume investime. Sido qe te jete nese ti mendon qe eshte valut virtuale stabile, investo vella dhe une te uroj suksese.
   
  bone pëlqen postimin.
 11. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  ne rregull e kuptova krejt mire po diqka nuk po kam te kajrt ne mining pse psh nuk bon me bo mining me qet antminer l3+ ne ndonje valut tjeter perveq LTC ose me antminer s9 pse smuj me bo mining ne valuta tjera perveq BTC.
   
 12. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Sepse Antminer L3+ eshte e krijuar vetem oer Litecoin dhe Antminer S9 eshte e krijuar vetem per Bitcoin.
  Shume e thjesht.
   
 13. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  e a kan ndonje paisje qe funksionon ne mining ne valuta te ndryshme qe ne rast se deshton njera te fillojm me tjetren ?
   
 14. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38

Shpërndaje faqen

Loading...