1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Linux

Tema tek 'GNU/Linux' e hapur nga bahrudin, 9 Dhjetor 2014.

 1. bahrudin

  bahrudin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  165
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  Prsh kisha pas qef dikush mem ndihmu me ma dergu linkun direct per instalimin e linuxit se mu nuk pom bojn disa linqe , edhe qa mos duhet naj sen tjeter perpos linuxit me instalu Faleminderit L:
   
 2. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,079
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Ekzistojne shume lloje te linux si psh. Ubuntu, Fedora, Debian......etj.
  Cilin po kerkon ti?
   
 3. bahrudin

  bahrudin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  165
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  Backtracun dhe |Ubuntu
   
  Last edited: 9 Dhjetor 2014
 4. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Me siguri po mendon për Backtrack Linux,nëse po ai tash e ka ndryshu emrin quhet Kali Linux dhe mund ta shkarkosh në këtë link:http://www.kali.org
   
  Last edited: 10 Dhjetor 2014
 5. bahrudin

  bahrudin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  165
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  po nqit faqe nuk pom bon qato , kur pe downloadoj pom del me ja bo disck burnet me e qit ncd :A
   
 6. meteora

  meteora <Hello World> Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,439
  Pëlqimet:
  86
  Pikë nga trofetë:
  78

Shpërndaje faqen

Loading...