1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Linqe per te shkarkuar Drivera!

Tema tek 'Drivera' e hapur nga boom3rang, 13 Shkurt 2010.

 1. DoniChelsea

  DoniChelsea Anëtar i Njohur

  Postimet:
  964
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  38
  Linkat perfekt te gjith driverat i gjon qaty
   
 2. Br3AcKeR-KS

  Br3AcKeR-KS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  890
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  48
  Per ata qe nuk e din se qfar firme esht kompjuteri i tyre ose nuk mujn me gjet driver genius me licens egziston edhe nje menyr per me i gjet driverat pa asnje program

  1. Shkojm te ikona e My Computer edhe shkojm te Properties
  [​IMG]

  2. Shkojm te Hardware dhe klikojm tek Device Manager
  [​IMG]

  3. pra do te hapet nje dritare dhe e zgjedhmi driverin qe deshirojme por ne rastet kur driverat nuk jane te instaluar do te paraqiten me nje pikpytje perpara. ja nje shembull i dritares po te une jan te instalum krejt e si qet me pikpytje
  [​IMG]

  4. E Klikojm me tastin e djatht te mausit dhe shkojm tek properties
  [​IMG]

  5.pastaj do te na hapet nje dritare ku shkojm tek Details dhe zgjedhim opsionin Device Instance Id
  [​IMG]

  6. E bjeme copy kodin qe paraqitet shembull
  Code:
  PCI\VEN_1002&DEV_7166&SUBSYS_0921174B&REV_00\4&24AE49A5&0&0108
  dhe shkojm tek faqja
  Code:
   www.devid.info
  dhe e bejme paste kodin
  [​IMG]

  7. E bejme search dhe do te na paraqiten driverat dhe e zgjedhmi se cilin sistem operativ e kemi dhe e bejme download
  [​IMG]


  pastaj mbasi e beni download e instaloni

  Shpresoj qe tju ndimoj
   
 3. Kaqanikudc

  Kaqanikudc Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Pershendetje te gjithve. Me i miri Program per gjetjen e drivera per te bere update nga CD-ja eshte ky:
  DriverPack Solution Professional 10 edhe 11 tash ka dal per download. Kjo mundet te behet download
  ne kete link: <a class="postlink" href="http://drp.su/download.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://drp.su/download.htm</a>
  vetem se ta dini une e kam perdorur ne PC-ne time, si ne Laptop edhe ne shtepiz HP Pavilon m9242.ch edhe i ka gjetur te gjitha. bindu se i vetmi ky program eshte me miri nder te miret e gjith (Size: 2.8Gb)
  fute ne DVD dhe djege me Power Iso edhe nuk ke nevoj me marr faqen zyrtare nga cila kompani e ke PC-në tende.
  une e kam Driver Pack Solution Pro 10 por ja qe paska dal edhe Driver Pack Solution Pro 11 edhe me mire.
  tash edhe une do ta marr edhe kete per shkarkim
  nese nuk e keni dit se eshte ky program tash merre edhe fute ne DVD.
   
 4. shakja

  shakja Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Une doja te shkarkoja Drivera DELL-i Ju lutem me ndihmoni se si ti shkarkoj.
   
 5. shakja

  shakja Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Une doja te licensoja internet download manager.Ku mund ta gjej numrin serial
   
 6. deniti

  deniti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  266
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  edhe linku delux nuk bene mund te besh update se me duhen driverat e kompanis delux kshyre mush me ba najsen se me ndihmon shum a
   
 7. Kaqanikudc

  Kaqanikudc Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  mos u lodh neper web faqe zyrtare e ke te gatshem Driver Pack solution 11. edhe nuk ke nevoj me shkarku lidhje palidhje.
  kjo mundeson per te gjetur driver me nje te klikuar.
  ja linku <a class="postlink" href="http://drp.su/download.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://drp.su/download.htm</a>
   
 8. ingbajrami

  ingbajrami Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  po per compaq apo nuk ka gje se e ke ne faqen e hp :p
   
 9. deniti

  deniti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  266
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  O vlla mu pc zani nuk po i ban nuk gjet as drivaret qe nuk i ka te instalum i qet si te instalume si HP qe ka duhet me instalu Diqka per me ba zani
   
 10. darti

  darti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  59
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  problem me drivera drivera Hp Pavilion dv9500

  pershendetje.

  A mundeni me me ndimu rreth instalimit te driverave te zerit dhe te VGA ne loptop :HP Pavilion dv9500 kur po du me instalu driverat po ma qet ket mesazh :Driver Installation Failed: Could not find the MEDIA device for this driver

  ju pershendes!!
   
 11. pajtox

  pajtox Anëtar

  Postimet:
  44
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  <a class="postlink" href="http://www.hp.com" onclick="window.open(this.href);return false;">www.hp.com</a>
   
 12. ZeroCooL!

  ZeroCooL! Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,863
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Boomerang tu kisha lut ket Post qe e ke bo nese mundesh me lon gjithmon ne Ven te par tek kategoria e Driverave sepse do më duhet shum Ky Post qe e ke bër andaj nga një her nuk mund ti gjej disa postime nese ka mundesi ;)
   
 13. meteora

  meteora <Hello World> Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,438
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  78
  Tema e krijuar nga boom3rang eshte njgjitse qe nje koh te gjat , pra gjithmon rri ne fillim te kategoris DRIVERA .
   
 14. Malcom-x

  Malcom-x Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  a ADM a munesh me mi gjet driverat e internetit per Kompjuter
  Fujisu Siemens Esprimo E5915 se siom ka muj mi gjet:S.
   
 15. mysliman

  mysliman Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Ndihm

  e pse un spo muj me i gjet te IBM kur po hi qaty pe shkruj modelin e pc spo qet sen
   
 16. ZeroCooL!

  ZeroCooL! Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,863
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  un tkisha preferu me shti edhe linkun drp.su per Driver Pack Solution besoj qe kish me kon ma i rendesishem se kejt qeto !
   
 17. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Zoterinj, mos kerkoni drivera ketu por hapni tema te tjera ne menyre qe te merrni pergjigje mte shpejte dhe te sakte.
   
 18. beli-bajra

  beli-bajra Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Prsh per stafin e IT shqip.
  A mund te me ndihmosh ne gjetjen e drivera te Laptopit sony viao PCG 91111M me ka ardh nga jasht po spo mund asesi ta gjej ne web-in e sony nese mundesh naj link ku mund ti shkarkoj gjith drajverat orgjinal te tij se po kam shume problem se me ka mbet gjysmak.
  Faliminderit shume per gjithqka.
   
 19. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,258
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  beli-bajra sna ki jep modelin e sakt, kqyr ne ekran te Sony Vaio ne anen e majt posht e ki modelin qe duhet me ja nis me VGN ose diqka e ngjashme, na jep qato. (kqyr mir se menzi e sheh)
   
 20. beli-bajra

  beli-bajra Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1


  Fliminderi shume e kam rregullu. Jeni me te miret It shqip
   

Shpërndaje faqen

Loading...