1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Linqe per te shkarkuar Drivera!

Tema tek 'Drivera' e hapur nga boom3rang, 13 Shkurt 2010.

 1. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nese keni nevoj per driver, te ndonje hardware dhe keni pasur probleme per te gjetur, atehere ketu do postoj nje list me linqe nga faqet zyrtare e disa komanive me te njohura ku mund ti shkarkoni driverat me te reja. Keto linqe me posht do ju lehtesonin shum punen(shpresoj), qe me shpejt te vini deri tek driverat me te reja qe ju nevoiten. Zgjidhni faqen e kompanis se firmes, te hardwerit tuaj dhe e selektoni modelin e te njejtit per te kerkuar driverat .

  ASUS
  AMD
  INTEL
  ATI
  MICROSOFT
  IBM
  HP
  NVIDIA
  SAMSUNG
  BENQ
  CREATIVE
  D-LINK
  VIA
  MSI
  USRobotics
  LOGITECH
  CECUBE
  PROLINK
  EPSON
  CANON
  NEC
  ABIT
  Inno 3D
  MUSTEK
  LINKSYS
  PQI
  PROVIEW
  SONY
  Connect 3D
  PINNACLE
  DELUX
  DELL
  FUJITSU
  ACER
   
  Mendi007, igliramaj dhe luca pëlqejnë postimin.
 2. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Sa per shtese ketu e keni per drivera te DELL,
  DELL
   
 3. ghost

  ghost Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  po be shoki jem super qe i paske qit kto drivera po t.fujitsu siemens a smujte mi qit a.
  a nashta sun i ke gjet
   
 4. Dr. PsY.

  Dr. PsY. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  354
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  thnx bro shum per keto linka te driverav ke ber 1 pun te mir .. ;)
   
 5. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Qe Bre vetëm përdore GOOGLE
  FUJITSU
   
  arton bytyqi pëlqen postimin.
 6. b4cKd00r ~

  b4cKd00r ~ Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  a thu si ka gjet a? a boom3rangut i thu? po jo mor shoq po a se shef sa linkat e kompanive i ka qit as qe mundesh me i mbajt mend,cfare i ka ardh ne mendje i ka kerku dhe ja u ka bo gati ktu ne forum per tju ardh ne ndihm!.

  ps.tash se ti kemi ble atletet nr.42 edhe komen e ke 43 tash vishi at'letet por do te vijn pak te ngushta ske qa ti bosh,do lirohen :p se ne sta dijm numrin e kpuces ty. A? eshte 1 menyre si ta zgjidhesh ket problem? boni me porosi at'here te ndihmojm rreth asaj qe kerkon! www.google.com shkruj dell dhe te del me1her official site. besoj qe jom i qart. kalomir.
   
 7. bess

  bess Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  a munet dikush mem ndihmu mi gjet per drivera te zerit, realtek Rtl8201bl,,, pc jem osht i kombinum(une i kom gjet do drivera tjere po shume pak za po kan ,,, flm
   
 8. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  620
  Pëlqimet:
  60
  Pikë nga trofetë:
  58
  @ bess nuk osht vendi ktu per kerkesa
   
 9. kushtreem

  kushtreem Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  aii bre shoq o dasht edhe DELL-in edhe Acer-in bre ose ndosha ske mujt mi gjet qe i don kallcom
   
 10. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Shoq, ish kan mir, per fillim mu prezentu.

  ps. I shtova ne list per DELL, FUJITSU ,ACER.
   
 11. c:\>

  c:\> Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Shume mire vlla.

  Dicka qe shkurtone pune.
   
 12. blackc(00)de

  blackc(00)de Anëtar Aktiv

  Postimet:
  494
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  38
  Bommb3ranG !!  Ky Linku qe e ke qit Per DELUX nuk po Funksionojka :S

  nese ka Mundesi me Ndrru Linkin !!
   
 13. кιηg | єχє

  кιηg | єχє Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  6
  Hej osht edhe qikjo faqja http://www.devid.info

  Veq e hapni device Manager
  Klikoni me te majten ne driverin qe nuk muni me gjet tani proporties
  tani nalt details edhe e kopjoni qat kodin Example: PCI\VEN_8086&DEV_2983&SUBSYS_82761043;11583659&0&11
  e qitni aty te ajo faqja klikon enter edhe ti qet driverat mej downloadu
   
 14. Juerald

  Juerald Anëtar i Njohur

  Postimet:
  934
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  boom3rang ...Ke ber shume mire qe ke hapur kete teme...
  Por me kalimin e kohes ca faqe nuk hapen

  Si pershembull keto te katerta drivera per : LINKSYS , DELUX , ABIT , CECUBE

  I kontrollova te gjitha keto me rezultuan qe nuk benin :) ...Gjith te mirat.
   
 15. bblerimm

  bblerimm Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  e kom 1 mp3 CREATIVE ZEN MICRO amo mu n`my computer ma Lexon weq si usb spo di mi gjet driverat qe me shti muzika n`to.!
  qe munet mem ndihmu najkush
  Faleminderit per Mirkuptim!!!
   
 16. gjergjajarian

  gjergjajarian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  181
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Shum Faliminderit i nderuari Boom3rang per kete ndihme nuk e di si mund tja kthej ndonjeher.
   
 17. pOww3R

  pOww3R Anëtar i Njohur

  Postimet:
  537
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  51
  une per dell temin skam mujtt me ja gjet hiq ne kto linqe qe i ke qit per dell demsion 4600
   
 18. visi1211

  visi1211 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  ....per gjetjen e driverave sherben ky programi device doctor ...shkarkojeni dhe instalojeni ne pc...
   
  BESTAPP pëlqen postimin.
 19. BiG-dL

  BiG-dL Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Vllazni driver-at mundeni edhe me i download ket <a class="postlink" href="http://www.devid.info" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.devid.info</a>


  Kur ta formatizoj PC-ne time do e boj tuto-n se si bohet instalimi :D i tyre pastaj permes kti sajti : devid.info
   
 20. N@!M!

  N@!M! Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Thnx ndihme e madhe .. boom3rang..
   

Shpërndaje faqen

Loading...