1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Line con 0 & vty 0 4

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Ragnar, 29 Janar 2020.

 1. Ragnar

  Ragnar Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A mundet dikush me m'tregu saktesisht dallimin mes line con 0 dhe line vty 0 4 ?
   
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,428
  Pikë nga trofetë:
  343
  Con - kur lidhesh me konzolë kabëll
  Vty - kur lidhesh remote (ssh/telnet)
   
  rinnork, arsimz dhe @science pëlqejnë postimin.
 3. xhoni pashollari

  xhoni pashollari Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  con domth consol swichat kur vin nga fabrika jan te pa konfiguaruar dhe ti qe do ta konfiguosh duhet te futesh nga konsola eshte nje port qe sherben per lithje me ethernet nga afer .vty eshte per kapie nga distance telnet /ssh
   

Shpërndaje faqen

Loading...