1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Lidhur me AliExpress?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Bubi, 1 Maj 2020.

 1. Bubi

  Bubi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kam porosit diqka ne Aliexpress edhe aty thojke qe per 40 dite vijne tash jane bo 43 dite edhe nuk kane ardh, po nese vin a duhet posta met lajmru ne telefon qe kane mrri apo patjeter ti bjen postieri n'shpi.
  Normal nese kane ardh

  Une i kom porosite para se mu paraqit COVID-19 dikun me 28 shkurt 2020
  Dikush qe ka porosite nashta e dine ku mundet me qendru problemi normal se edhe aty edhe mashtrues.

  A e kom plotesu mire adresen ne AliExpress, Kosova po ekzistojke ne listen e shteteve kur te qelsh akountin print screen:
  https://postimg.cc/MvKvGLHk

  Parcella AliExpress destinacioni ne kete pozite u met?
  https://postimg.cc/SjWMMYcW
   
 2. Jisan

  Jisan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  104
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  28
  met ardh t vjen po nvaret pi situates tash virusit edhe nvaret prej qmimit produktit me kon mbi 22$ ta nal dogana e kosoves e tlyp t dhana plotsuese ndersa ka raste edhe qe lejon at here ta bjen postjeri dej nshpi qat adres se e ki t shkrume ,
   
  miraxh pëlqen postimin.
 3. Elbunit

  Elbunit Anëtar Aktiv

  Postimet:
  243
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Postieri tthirr edhe ta bjen te shpija perveq nese osht shuma ma e lart hin ne dogan e athere duhet me shku me kry pagesen.
  Perndryshe ndodh qe vonohet edhe ma shume ti e ki numrin e orderit me te cilin mundesh me track shtetin se ku gjindet orderi jot ka edhe app por edhe posta e kosoves e ka ktu http://sasp.postakosoves.com/Derges...suDagzf4=&pm=davm0F4mZkqN34PTYDR/Fduj5ujAMQYf
  Zakonosht masi qe tmrrin ne kosove ta qet qe osht npost max 1 jave mbas te vjen nshpi.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 4. Bubi

  Bubi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Me ka ardh nje porosi ne vlere 80€ edhe nuk me kan qit 30% dogan me pagu qysh po e cekni.
   
 5. El Professor

  El Professor Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  3
  @Bubi Duhesh me e marr ate zarfin te cilin ta ka dergu dogana/posta, bashke me zarfin futu ne llogarine e Aliexpress edhe beja screenshot porosise/orderit ku shihet cmimi, pastaj ne bank merre raportin/faturen e pagesave te fundit ku shihet qe ke paguar ne AliExpress. Nese ke paguar me DOLLARE kurse ne banke te figuron me EURO, te lutem nderroje beji te dyjat EURO. Me keto letra, hypi autobusit e nisu per FUSHE KOSOVE, pikerisht te ELKOS e ki ate qendren ku behet terheqja e produkteve te ndalura ne dogane. Pra, te Elkosi, kthehesh djathtas dhe aty e sheh logon e Postes se Kosoves, rruga duket sikur e filmave Western.
  Pa screenshot te AliExpress dhe raport te bankes, as mos TENTO! Thjesht behesh nervoz, inatosesh me ta edhe detyrohesh me e kthy produktin. Kjo te pakten eshte pervoja ime SHUME E KEQE. Mu per 45 EURO me kan ba kahre, se kam pagu me Bitcoin e thojshin nuk ki deshmi tbankes nuk mun me marr produktin. A une i kam pas te gjitha faturat nga kompania ku kam porosit. Edhe ta mendosh qe ka qene vetem nje llampe tavoline origjinale.
   
  Bubi dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
 6. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Ky veq ka tregu qe ka shpetu prej doganes ti don me e qu me e pagu gjithqysh a haha, jo more kurre mos shko se po te han fort me mujt gjithmone me i ike pune e madhe .
   
 7. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Garant eshte produkti dimension i vogel dhe nuk ka ra ne sy ,poashtu dhe gjendja qe eshte kaotike globalisht dhe ne ks ,te premten kane fillu me i shprenda produktet e kines qe kane ardh ne ks ne kohe te pandemise se bllokade ka pas deri tash.
   
 8. El Professor

  El Professor Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nuk e pata qellimin me e dergu ne dogane. Sic po shihet une jam pikerisht kunder tyre. Fati i ketij qunit qe ka shpetu pa dhene pare e pa humb kohe. Vetem e paskan keqkuptuar mesazhin sepse kam menduar qe nuk i ka ardhur produkti ende! Kerkoj falje! Edhe mua me ka ndodh njehere mos me ma ndal produktin perkunder se ka qene nje tablet por si duket shkaku madhesise ose kushedi se cka, nuk ma kane ndalur. Kurse heren e fundit, ma ndalen per nje llamb te shpifur.
  Ju pershendes
   
 9. ALLES BABAAA

  ALLES BABAAA Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  33
  E kom porosit 1 produkt para 3 mujve masi u bonen 3 muj mi kthyn paret , mas 1 jave produkti me erdhi
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 10. ski11z

  ski11z Anëtar Fillestar

  Postimet:
  77
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ka shansa mos met ardh produkti hiq, keshtu qe lypi paret mbrapsh.
   
 11. Bubi

  Bubi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  227
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Saktesisht e kom porosit 1 ekran per llaptop 15.6" me poste te shpejt (DHL), nuk e di ndoshta keta jane te liruar nga dogana.Ne Kosove per kete ekran mi lypshin 490€uro sa gjysma e çmimit te krejt llaptopit edhe pse e porosita me poste te shpejt i pshtova kogja do pare te mira.
   
 12. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,664
  Pëlqimet:
  1,147
  Pikë nga trofetë:
  243
  besoj se ska pa dogane per kaq shuma te medha
  saktesisht duhet te shikosh ne site-in e doganes per cmimet hollesisht, c'doganimin/taksat etj
  po ta kapi kontrolli doganor atehere mund te paguash dhe me shume (zakonisht) nga cdo e blije nga kosova
   
 13. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  8
  Puna COVIDit se duhet me ardh, nese tu ka nal ndogan tvjen letra nshpi, nese ska ardh hala prit edhe do dit, qe stvjen hiq bone refund
   

Shpërndaje faqen

Loading...