1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Lidhje me domainat n'Facebook Spam!

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Da Dimy, 5 Tetor 2019.

 1. Da Dimy

  Da Dimy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje, nuk e di a veq mu po m'ndodh a edhe dikujt tjeter ktu, webin sa e kam ble nuk i ka as 1 muj edhe e ka shti n'spam.
  Kom apliku per Instant krejt i ka pranu, pata fillu me punu amo tash kur postoj lajme, at lidhje e bllokon meniher ose edhe pas 1 ore.
  A osht tu i ndodh edhe najkujt ktu qe domainin e ka shti n'spam a veq mu?!
   
 2. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  477
  Pëlqimet:
  136
  Pikë nga trofetë:
  53
  Dhe mua -_- po me ndodh kjo e kam bler domainin prej namecheap dhe mdel spam -_- nk e di arsyen
  mua as ne instant spo ma pranon http://prntscr.com/pfjtm8
   
 3. Da Dimy

  Da Dimy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  Me sa degjova eshte nje BUG i Facebook kjo per spam ( shpresoj qe te jete keshtu ) se nuk isha i vetmi une per kete problem, plot te tjere po ankohen ( jo vetem shqiptar, por edhe te huaj)
  Ndoshta edhe dikush tjeter prej antarve i pergjigjet ksaj teme, qe ka probleme me spam t'domainave.
  E sa per Instant, me 30K total views m'ka pranu, shpresojme qe edhe ty ta pranon.
  Shpresoj qe te rregullohet gjithçka, e te kthehet ne normalitet sa me shpejte.
   
 4. eduart elezaj

  eduart elezaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  76
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shume tetjerve u ka ndodhur kjo gje kohet e fundit, nje nder keto jam dhe une me kan dal spam 4-5 domaine. dhe tani po perdor domain te vjeter, dhe ate e perdor me ridirect. kshuqe dhe ty te keshilloj te perdoresh me ridirect per nje kohe te shkurter pastaj vazhdo me domain direkt dal ngadale.
   
  Da Dimy pëlqen postimin.
 5. spectre

  spectre Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  Problemi qendron se ende nuk ki trafic te mjaftushme sipas rregullave te reja te facebook qe te pranohet site per verifikim.

  Ju duhet qe ne page qe po tentoni te vendosni kete domain te publikoni sa me shume lajme dhe ti beni share ne page dhe poashtu te merrni sa me shume like,comments,share,tags qe page bashk me domain te krijojne nje autoritet ne facebook ku pastaj mund te vendosesh domain ne review.
   

Shpërndaje faqen

Loading...