1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Lenovo Z570 nuk ka shanc me fut n'botmenu

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga sp0nTeX, 11 Maj 2020.

 1. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Pershendetje.
  E kam ni Laptop Lenovo z570 deshta me bo format po nuk ka shanc me shti n bot menu a keni eksperienca me ksi llaptopa apo jo ?
   
 2. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Shiko ketu mos te kryen pune,

   
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,707
  Pëlqimet:
  1,188
  Pikë nga trofetë:
  243
  te selektosh boot menu per tu futur ne bios ??
  apo te selektosh per boot ne windows installation media disk/usb ?

  windows 7/10 ?

  Code:
  https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/ideapad-z-series-laptops/ideapad-z570/solutions/HT500216
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,314
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Aty nga krahu i majte ku futet karikusi ose nga s djatha shiko nese ka ndonje buton te vogël ose ndonje vrime per ta shtypur.
   
 5. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  e ka tek power butoni po nuk pom qet ne boot menu se e pash edhe ni tutorial n yt po nuk pom qet n bootmenu
   
 6. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  nuk funksionon e kom provu
  asnjera nuk bon
   
 7. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  provo kete metod, hekja batteriin fute direkt ne rrym dhe mbaj power button per 10 sekonda, mandej ket pullen qe e ka anash provo ta ndrydhesh dhe shiqo a po hyn ne bios, nese jo provo ta hjekesh HDD mandej kqyr a po hyn ne bios?
   
 8. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,079
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Kontrollo ne Bios a ke F12 Enable
   

Shpërndaje faqen

Loading...