1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ofertë Learn Ethical Hacking from Scratch

Tema tek 'Oferta dhe vende të lira pune' e hapur nga ﴾.﴿, 19 Korrik 2019.

 1. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  243
  [​IMG]


  This eBook will help you:

  • Understand ethical hacking and the different fields and types of hackers
  • Set up a penetration testing lab to practice safe and legal hacking
  • Explore Linux basics, commands, and how to interact with the terminal
  • Access password-protected networks and spy on connected clients
  • Use server and client-side attacks to hack and control remote computers
  • Control a hacked system remotely and use it to hack other systems
  • Discover, exploit, and prevent a number of web application vulnerabilities such as XSS and SQL injections
  Understand how computer systems work and their vulnerabilities, exploit weaknesses and hack into machines to test their security, and learn how to secure systems from hackers now!


  https://thehackernews.tradepub.com/free/w_pacb101/


  Free offer expires 07/23/19.
   
  RexhepS pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...