1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

launchpad.net i bllokuar nga isp apo jo?!

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Jãşhť'Sşeriĕ, 7 Mars 2019.

 1. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,502
  Pëlqimet:
  408
  Pikë nga trofetë:
  178
  Prsh
  Sot provova me instalu dicka sepse e kam pc dual boot ubuntu + windows dhe nuk po mundesha dhe pash qe nuk mund te vizitoja https://launchpad.net provova edhe nga tel dhe prap nuk hapej

  provova edhe tlidhesha me 1 wifi tjeter ktu qe e ka rrjetin me kujtesen edhe me at zbonte tash sedi un jam nferizaj dhe e kam rrjetin me ipko.

  A mundeni ta provoni a ju del online apo offline?! (trregoni me cilen kompani jeni nqs nuk esht problem!)
   
 2. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  156
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  online pom del edhe pse e kam rrjetin me Orangenet e jo me ipko ose kujtesa
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  978
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  73
  Edhe mua jashtë kosoves po me hapet.
  Kontaktoni njëherë ipko pasi nuk është për tu çuditur qe mund ta kenë bllokuar ata. Një rast shumë i njohur për shqipërinë është Vodafone bllokon blogspot.com
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 4. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  611
  Pëlqimet:
  148
  Pikë nga trofetë:
  88
  Online me del
  Durres, me ALBtelecom
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 5. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Kujtesa hapet
  Ipko Hapet
  Artmotion hapet
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 6. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,502
  Pëlqimet:
  408
  Pikë nga trofetë:
  178
  :confused: ke un akoma offline del
  Code:
  [email protected]:~$ curl -vvv https://launchpad.net
  * Rebuilt URL to: https://launchpad.net/
  * Hostname was NOT found in DNS cache
  *  Trying 91.189.89.222...
  *  Trying 2001:67c:1560:8003::8004...
  * Immediate connect fail for 2001:67c:1560:8003::8004: Network is unreachable
  *  Trying 2001:67c:1560:8003::8003...
  * Immediate connect fail for 2001:67c:1560:8003::8003: Network is unreachable
  ^[^C
  [email protected]:~$ 
  Po mund tjet edhe prej planit sepse qe kur mora Super duo premium hd me 50mbps internet u ka blloku me perpara skam pas naj her probleme po nejse do thirr njiher ipkon neser.
   
  Last edited: 8 Mars 2019

Shpërndaje faqen

Loading...