1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Laptop per programim

Tema tek 'Telefona të mençur dhe Tabletë PC' e hapur nga Armi, 23 Nëntor 2021.

 1. Armi

  Armi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  130
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje mund te me sugjeroni nje laptop te mire per programin? Cfare parametrash,marke?
   
 2. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  93
  Pikë nga trofetë:
  38
  Merre Hp qe te kete hwten e gjate, 8 gb ram qe mos te ngeci , te pakten 240gb ssd qe te punoje shpejt , dhe processorin +2.2Ghz ,intel i3 e lart
   
  Armi pëlqen postimin.
 3. Blunivers

  Blunivers Anëtar Aktiv

  Postimet:
  146
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  28
  Per programim nuk ndikon marka. por Sistemi operativ dhe parametrat.

  1: MacOS
  Eshte sistemi me i perdorur nga developers. per shkak se eshte kombinim i mire i nje ubuntu dhe nje windows.
  Nese nuk mundesh per nje t tille,

  2 Ubuntu Desktop, pasi ne me te shumtat e soft bejne load ne LINUX,

  dhe e fundit
  3 Windows, ndersa ky i fundit nga halli :D

  Persera i perket parametrave. thone qe M1 MAX eshte procesori me i mire sot per sot, x10 me i shpejte se intel.
  une sedi se kam provuar akoma jam ende te gjenerata e9 e intel

  Do te keshilloja SSD mundesisht NVMe
   
  Armi pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...