1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Laptop per programim deri 400$

Tema tek 'Programim' e hapur nga reflect1, 26 Shtator 2019.

 1. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje!
  Qfar laptopi me preferoni per programmim deri ne 400$,
  lokacioni Kosovë.
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,654
  Pëlqimet:
  922
  Pikë nga trofetë:
  343
  400$ Vete vetem procesori, po talleni tani? Po e do për candy crash?
   
 3. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  Jo be vlla, per web development o ka me duhet nuk besoj qe jon pak 400$.
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,092
  Pëlqimet:
  769
  Pikë nga trofetë:
  193
  Intel i5 te mire ose i7 me 3GHz frekuenc
  Ram Minimum 8 te preferoj 16 e lart nvaret bugjeti.
  Nje ssdk disk minimum 256GB nese ke bugjet merre 512 ose 1TB
  Dhe se fundi grafika e cila nuk eshte e rendesishme ne coding , pra merre nje grafik integruese ruaj disa para dhe ne shkembim merr ssd disk me shum.

  Te pershendes qdo te mire.
   
  bofy pëlqen postimin.
 5. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  FLM shum i nderuar, po a munesh me ma sygjeru naj ven n pr qe muj me marr njo me kto performanca edhe qmim t njejt.
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,654
  Pëlqimet:
  922
  Pikë nga trofetë:
  343
  A e ke seriozisht që grafika nuk eshte e rëndësishme për lojëra? Kisha tjetër pikëpamje për ty...
   
 7. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,092
  Pëlqimet:
  769
  Pikë nga trofetë:
  193
  Dallon kodimi me të luajturit o plak shum larg je...
  @reflect1 , nuk i di vlla shko kudo shkofsh kerko kto performanca.
   
 8. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,397
  Pëlqimet:
  393
  Pikë nga trofetë:
  138
  Shiko ki plot online se munesh mi kqyr qe shesin me ato pare qe po don e mer njo qe tkryn pun super
  Shiko ke tmir me procesor i7
  8 gb ram
  Sigurohu me pas ssd
  Edhe naj grafik bile 1gb jashta asaj qe e ka tveten me e pas puna qe masi e ki per web development ki pun edhe me photoshop e per at pun tvyn grafika
   
 9. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  HP Workstation Zbook 15 G2
  499 Euro
  Specifikacionet
  ➡ Intel Core i7-4801MQ 6M Cache, up to 3.70 GHz 4c/8Th
  ➡ 32GB Ram DDR3 PC3L12800S
  ➡ 512 GB SSD-Solid State Drive
  ➡ nVidia Quadro k1100M 2GB
  ➡15.6" LED-backlit FHD IPS eDP anti-glare + Panel Self Refresh (PSR) (1920 x 1080)
  ➡Windows 10 Professional
  A bon ky per web development edhe a o per qet qmim.

  @DardanDaci @RexhepS
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 10. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  733
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  58
  merr llaptop sa dush me keto pare i nderuar ka me gjenerat 7 kan marr core i5 me 380 euro
   
 11. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,397
  Pëlqimet:
  393
  Pikë nga trofetë:
  138
  Per met bo per web development tbon super tbon edhe najo ma i thjesht
  per qmim tash spo muj bazohesh se po lujn qmimet po ma mer menja ja vlen
  se paska edhe grafik tmir se tvyn edhe photoshopi
   
 12. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Nëse nuk është e tepërt, edhe unë po shkruaj këtu një mendim timin.
  Varet se çka don me instalue në laptopin tënd, mirëpo më beso se me një laptop i kam kryer edhe studimet bazike, por edhe ato pas diplomike dhe akoma e posedoj laptopin i cili është me procesor i3, përderisa të vetmin investim që e kam bërë në të ka qenë SSD.
  Përshëndetje.
   
  bofy dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
 13. Eri

  Eri Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  11
  diku jashte teme po interesohem per kurs programimi ne Kosove (Prizren) ,di ndonjeri?
  ju faleminderit.
   

Shpërndaje faqen

Loading...