1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kush më ndihmon per PIXEL SHADER 2.0

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga magjisstari, 21 Korrik 2012.

 1. magjisstari

  magjisstari Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Kush mund të më ndihmoj për ta shkarkuar PIXEL SHADER 2.0 ?

  Do të ja dija pë nder... :?: :?: :?:
   
 2. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nuk mund te shkarkosh Pixel Shader 2.0, por kartela grafike duhet te mbeshtes kete. Tani me trego cfar kartele grafike posedon, dhe a e ke shikuar tek faqja zyrtare se a mbeshtet Pixel Shader 2.0 kartela yte grafike.?
   
 3. magjisstari

  magjisstari Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  mos është kjo INTEL(R) EXTREME GRAPHICS 2 REPORT
   
 4. magjisstari

  magjisstari Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Intel(R) 82865G Graphics Controller
   
 5. albo88

  albo88 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  0
  nuk e suporton karta jote
  ja nje tabel nga intel ajo me te kuqe eshte karta jote
  te dhenat e mara nga
  Graphics Controller Vertex Shader Support Pixel Shader Support
  Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family 4.0 4.0
  Intel® G41, G43, G45, Q43, and Q45 Express Chipsets 4.0 4.0
  Intel® G35 Express Chipsets 4.02 4.02
  Mobile Intel® GM965 and GL960 Express Chipsets 4.02 4.02
  Intel® G965 Express Chipset 3.0 3.0
  Intel® G31, G33, Q33, and Q35 Express Chipsets 2.01 2.0
  Intel® 946GZ, Q963, and Q965 Express Chipsets 2.01 2.0
  Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family 2.01 2.0
  Intel® 945G Express Chipset 2.01 2.0
  Mobile Intel® 915GM /GMS,910GML Express Chipset 2.01 2.0
  Intel® 82915G/82910GL Express Chipset Family 2.01 2.0
  Intel® 82865G Graphics Controller ** **
  Intel® 82852/82855 Graphics Controller Family ** **
  Intel® 82845G Graphics Controller ** **
  Intel® 82815 Graphics Controller ** **
  Intel® 82810 Graphics Controller ** **
   

Shpërndaje faqen

Loading...