1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kush ka punuar me short links dhe cilat paguajn me mire

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Big dady, 18 Qershor 2018.

 1. Big dady

  Big dady Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Kush ka punuar me short links
   
 2. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  166
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nga eksperienca ime..
  Dy jane qe paguajne me mire:
  1. Oke.io (link pa referal)
  http://oke.io/ - link me referal
  dhe kto jane statistikat per 2 linke:
  [​IMG]

  paguan brenda 24 oreve.. dhe minimumi qe mund te terheqesh eshte 5$
  pranon:
  PayPal, Payza, Skrill and Perfect Money
  Bitcoin Web Money Payeer
  bank transfer

  2. Shorte.st (link pa referal)
  https://shorte.st/ (link me referal)
  dhe kto jane stats
  [​IMG]

  pagesat behen me date 10 te cdo muaji dhe minimumi per paypal eshte 5$ dhe per payoneer eshte 20$


  SHpresoj te te ndihmojne te vendosesh...
   
 3. Artin J.

  Artin J. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  18
  Prsh
  A mund tme tregoni si shkon kjo metode a per klikime mer pages apo si dhe cfar te duhet me fillu te punojsh me short links.
  Faleminderit
   
 4. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ti klikon short link si psh shorte.st/abcd dhe e ben skip qe me dhku ke linku qe eshte mbas short linkut.

  Kjo merret si nje view.
   
 5. Artin J.

  Artin J. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  18
  Sa jane te ardhurat
   
 6. Skrapari Studio

  Skrapari Studio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  53
  grop fare nuk ja vle nee nuk ke dicka te madhe

  zakonisht thon qe pagujne 5$/1000view
  por duhet ta dini qe keta 1kview duhet te en puro vendas amerikan jo te perzjer apo proxy e gjera te tilla
   
  enneaa pëlqen postimin.
 7. Zulbear

  Zulbear Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po fb mund te shperndash short linke
   
 8. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  617
  Pëlqimet:
  152
  Pikë nga trofetë:
  88
  FB i ka blloku
   
 9. Zulbear

  Zulbear Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po ku athere
   
 10. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  193
  Pikë nga trofetë:
  73
  Me oke.io mund te shperndash linqe ne fb ndersa me shorte. st jo
   
  enneaa pëlqen postimin.
 11. Skrapari Studio

  Skrapari Studio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  53
  Per mendimin tim me mir te krijoah nje short url dhe te vendosesh ads se sa te punosh me keto


  ka cms plot qe mundesojne kete gje
   
 12. Big dady

  Big dady Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po reklamat qe do vendosesh ne url shorter nga do i maresh ??
   
 13. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  617
  Pëlqimet:
  152
  Pikë nga trofetë:
  88
  adsense
   
 14. Big dady

  Big dady Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po nese do kishe nje acaunt ne ads mir do ishte po esht shum e veshtire per te te pranuar adsense dhe nese pranohesh nuk ke pse krijon nje short link
   
 15. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  617
  Pëlqimet:
  152
  Pikë nga trofetë:
  88
  Ke edhe plot platforma te tjera:
  Mgid
  Adsterra
  propeller
  Adroll
  e plot te tjera.
   
 16. Big dady

  Big dady Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po nese e promovon linkun e shkurtuar ne social media esht kundra rregullave
   
 17. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  557
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
  fb ti bllokon accountat nese i vendos me fb mirpo me i qit ne web ose bloger e prej aty me ba shperndarjen e url atehere sdi a ti bllokon fb ama direkt me shorurl me i qit ne fb menjher te kerkon ID fb
   
 18. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  617
  Pëlqimet:
  152
  Pikë nga trofetë:
  88
  @Big dady
  @Rafet Maxhuni
  Une e kisha fjalen per monetaize web {url short}
  Jo per te shperndare linqet ne rrjete sociale.
  Mos u keqkuptoni!

  Shembull, ja per cfare e kisha fjalen une
  [​IMG]
   
 19. Mefi

  Mefi Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Monetaize tash per shkembime te Linkeve te shkurta, Shortned Links mundeni mu regjistru me kriju linkun per shortned Links edhe fitoni vizita sa te doni qaq sa bahet faqja me e madhe qaq ma shume me perfitu edhe nga shortned links por edhe nga faqja jone !!
  ja dhe linku referues i imi : https://albfans.com/?ref=1
   
 20. Skrapari Studio

  Skrapari Studio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  53
  per kurjozitet e ke ble apo nulld ket scriptin
   

Shpërndaje faqen

Loading...