1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

kush din si me i llogarit km e vetures , me naft sa harxhon

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga bashkimi92, 30 Korrik 2013.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. bashkimi92

  bashkimi92 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  748
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  38
  ska lidhje me botenn e pc.
  po thjeshtt pom intereson
  shembull nese i bon 1000 km ,
  me 60 litra benzinn .

  sa i bjenn mi harxhu n 100 km ..
   
 2. DemiB

  DemiB Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nga keto te dhena i bie 6 litra ne 100 km.
   
 3. bashkimi92

  bashkimi92 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  748
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  38
  amo qysh i llogarite qatt foromul pom duhett :D
   
 4. DemiB

  DemiB Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ja ku e ke te zgjedhur me formule.
  [​IMG]
   
  bashkimi92 pëlqen postimin.
 5. nigji

  nigji Anëtar Aktiv

  Postimet:
  323
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  Rregulli i treshit; (per 1000 km hargjon 60 l po per 100 km x) formula me siper
   
 6. bashkimi92

  bashkimi92 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  748
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  38
  thnx man ,
  tema mund te mbyllett .
  faleminderit :D
   
 7. alajdin

  alajdin Anëtar i Njohur

  Postimet:
  636
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  58
  Qenke shum i dobet ne matematik , kete e kam mesuar ne klase te pare:)
   
 8. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,259
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Eshte pune e tij se a eshte i dobet apo i forte ne matematike, mos komentoni fjal qe ndoshta jan ofenduse per te tjeret!
  Tema mbyllet me kerkes te autorit!
   
  alajdin pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...