1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

kush di per rritjen e cpm me rrit klikim

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Limmy89, 17 Janar 2018.

 1. Limmy89

  Limmy89 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  pasi kam degjuar qe eshte metoda me cpm me rrit psh nese eki 0.20 e ban 0.50 ose ma shum
  adin naj kush pasi me duhet per instant articles ju lutem
   
 2. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Puno me rregullore me qato mundsi qe i ki e i bon paret i merr 100% se me bo trika me rrit mi thy rregulloret e fb tani ato pare si sheh plus merr baned kshtu qe kshilla jeme mos u mashtroni me kto trika qe po thojn e rritum ecpm se ato pos marku e rrit e ul e tjert pos mashtrime bojn me rrit e rritin me disa trika po qato pare qka bohen i shofin pos n'pc a n'konto si shef kurr se sjav qet marku... zhgjidh e merr ma mir ni kafshat tvogel te sigurt se ni kafshat te madhe met met nfyt....
   
 3. Limmy89

  Limmy89 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  flm shum fitim ta di per nder qe me tregove se qata deshta me dit a eshte rrezik
   
 4. insingi

  insingi Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk ka rrezik rritja e cpm-se osht e shiqojn sa meshkuj/femra klikojn ne reklam edhe prej ciles moshe ma shum edhe e bojn "Target"
   
 5. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,757
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  83
  din ti si behet kjo rritja e eCPM
   
 6. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,757
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  83
  Bash me kish interesu si behet kjo rritja e eCPM$ po e gjej menyren se si, pos asaj qe praktikojn mesazhin Kliko ne Reklame..
   
 7. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  53
  Per google adsense e ke fjalen?
   
 8. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,757
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  83
  instant, po edhe google adsense
   
 9. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  230
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ka shum menyra por me efikasja dhe e pasterta eshte te nxjerresh Reklama qe paguajne mire. (Kjo sjell dhe rritjen e % > $ tek paneli jot)
  Nuk ka ndonje liste apo ndonje target fiks por duhet te perdoresh keyword's te kompanive te medha si ne Usa , UK , AU , DE
  Pershembull UK:
  Vodafone / Three / EE / O2
  Shkruan nje artikull rreth telefonave , duke perdorur termin (vodafone) ne shum pjese te postimit. Vizitorve ne 80% te rasteve do u shfaqen reklama te vodafonit.


  PS: Kjo qe po flas un eshte Google Adsense
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 10. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,757
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  83
  Na mbyti eCPM me IA, Full USA trafik 2.30 eCPM , vete tek un kjo po ndodh apo ashtu te te gjithe.
   
 11. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  38
  Cdo rritje artificiale përbën rrezik shume te madh per ban dhe mos tmarresh asnje lek.
  Me mire puno me rregulla dhe je i sigurtë
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 12. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,757
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  83
  JO nuk e kam ne mend te bej dicka jashta rregullullave kam fjalen simbas rregullave me trafik full usa nuk duhet te jet normal eCPM 2.30$
   
 13. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  38
  Normal eshte vlla, ecpm varjon nga shume shkaqe te ndryshme, por pergjithesisht kohet e fundit, te gjithe po vuajme nga low ecpm ne Instant, dhe nje nga shkaqet kryesore eshte AdBreak.

  Une per South Africa qe kam trafikun, nga $3 - $4 qe e kam pasur me perara, tani me ka rene ne $0.5 - $0.7, me mire ja vlen te merrem me fansa nga Shqiperia se sa me S.A tani :p
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 14. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,757
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po ate deshta te di nese kjo me eCPM te ulet po ndodh te un apo edhe tek te tjeret... AdBreak me lodhi nga 50 video 1 te vetme maka panu diten e par qe e kam be enable dhe ma spo i qel syt haha
   
 15. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  38
  Lol, duan shume trafik videot te te pranohen, te paren ta ka bo dhurate, te tjerat duhet ti fitosh me mund :D

  Duhet te marrin 10k e lart views qe te kesh mundesine e aprovimit te videos.

  Sa i perket IA nuk je i vetmi me ecpm te ulet, ke shok boll :)
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...