1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

kush di per rritjen e cpm me rrit klikim

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Limmy89, 17 Janar 2018.

1. Limmy89

Limmy89 Anëtar Aktiv

Postimet:
    136
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    28
    pasi kam degjuar qe eshte metoda me cpm me rrit psh nese eki 0.20 e ban 0.50 ose ma shum
    adin naj kush pasi me duhet per instant articles ju lutem

2. FitimKurteshi

FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,192
    Pëlqimet:
    172
    Pikë nga trofetë:
    183
    Puno me rregullore me qato mundsi qe i ki e i bon paret i merr 100% se me bo trika me rrit mi thy rregulloret e fb tani ato pare si sheh plus merr baned kshtu qe kshilla jeme mos u mashtroni me kto trika qe po thojn e rritum ecpm se ato pos marku e rrit e ul e tjert pos mashtrime bojn me rrit e rritin me disa trika po qato pare qka bohen i shofin pos n'pc a n'konto si shef kurr se sjav qet marku... zhgjidh e merr ma mir ni kafshat tvogel te sigurt se ni kafshat te madhe met met nfyt....

3. Limmy89

Limmy89 Anëtar Aktiv

Postimet:
    136
    Pëlqimet:
    22
    Pikë nga trofetë:
    28
    flm shum fitim ta di per nder qe me tregove se qata deshta me dit a eshte rrezik

4. insingi

insingi Anëtar

Postimet:
    47
    Pëlqimet:
    10
    Pikë nga trofetë:
    18
    Nuk ka rrezik rritja e cpm-se osht e shiqojn sa meshkuj/femra klikojn ne reklam edhe prej ciles moshe ma shum edhe e bojn "Target"

5. DailyTeCh

DailyTeCh Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,581
    Pëlqimet:
    175
    Pikë nga trofetë:
    83
    din ti si behet kjo rritja e eCPM

6. DailyTeCh

Postimet:
    1,581
    Pëlqimet:
    175
    Pikë nga trofetë:
    83
    Bash me kish interesu si behet kjo rritja e eCPM$ po e gjej menyren se si, pos asaj qe praktikojn mesazhin Kliko ne Reklame..

7. tupac.al

tupac.al Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    12
    Pikë nga trofetë:
    18
    Per google adsense e ke fjalen?

8. DailyTeCh

Postimet:
    1,581
    Pëlqimet:
    175
    Pikë nga trofetë:
    83
    instant, po edhe google adsense

9. tupac.al

tupac.al Anëtar

Postimet:
    33
    Pëlqimet:
    12
    Pikë nga trofetë:
    18
    Ka shum menyra por me efikasja dhe e pasterta eshte te nxjerresh Reklama qe paguajne mire. (Kjo sjell dhe rritjen e % > $ tek paneli jot)
    Nuk ka ndonje liste apo ndonje target fiks por duhet te perdoresh keyword's te kompanive te medha si ne Usa , UK , AU , DE
    Pershembull UK:
    Vodafone / Three / EE / O2
    Shkruan nje artikull rreth telefonave , duke perdorur termin (vodafone) ne shum pjese te postimit. Vizitorve ne 80% te rasteve do u shfaqen reklama te vodafonit.

PS: Kjo qe po flas un eshte Google Adsense

DailyTeCh pëlqen postimin.
  10. DailyTeCh

Postimet:
    1,581
    Pëlqimet:
    175
    Pikë nga trofetë:
    83
    Na mbyti eCPM me IA, Full USA trafik 2.30 eCPM , vete tek un kjo po ndodh apo ashtu te te gjithe.

11. HeRBaR

HeRBaR Anëtar Aktiv

Postimet:
    151
    Pëlqimet:
    49
    Pikë nga trofetë:
    38
    Cdo rritje artificiale përbën rrezik shume te madh per ban dhe mos tmarresh asnje lek.
    Me mire puno me rregulla dhe je i sigurtë

12. DailyTeCh

Postimet:
    1,581
    Pëlqimet:
    175
    Pikë nga trofetë:
    83
    JO nuk e kam ne mend te bej dicka jashta rregullullave kam fjalen simbas rregullave me trafik full usa nuk duhet te jet normal eCPM 2.30$

13. HeRBaR

HeRBaR Anëtar Aktiv

Postimet:
    151
    Pëlqimet:
    49
    Pikë nga trofetë:
    38
    Normal eshte vlla, ecpm varjon nga shume shkaqe te ndryshme, por pergjithesisht kohet e fundit, te gjithe po vuajme nga low ecpm ne Instant, dhe nje nga shkaqet kryesore eshte AdBreak.

Une per South Africa qe kam trafikun, nga $3 - $4 qe e kam pasur me perara, tani me ka rene ne $0.5 - $0.7, me mire ja vlen te merrem me fansa nga Shqiperia se sa me S.A tani :p

14. DailyTeCh

Postimet:
    1,581
    Pëlqimet:
    175
    Pikë nga trofetë:
    83
    Po ate deshta te di nese kjo me eCPM te ulet po ndodh te un apo edhe tek te tjeret... AdBreak me lodhi nga 50 video 1 te vetme maka panu diten e par qe e kam be enable dhe ma spo i qel syt haha

15. HeRBaR

HeRBaR Anëtar Aktiv

Postimet:
    151
    Pëlqimet:
    49
    Pikë nga trofetë:
    38
    Lol, duan shume trafik videot te te pranohen, te paren ta ka bo dhurate, te tjerat duhet ti fitosh me mund :D

Duhet te marrin 10k e lart views qe te kesh mundesine e aprovimit te videos.

Sa i perket IA nuk je i vetmi me ecpm te ulet, ke shok boll :)

Shpërndaje faqen

Loading...