1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Kurset per network administration dhe mcsa tek harryfultz ne tirane ju duken te vlefshme?

Tema tek 'IT Kualifikime' e hapur nga Arditcaushi, 2 Shtator 2014.

 1. Arditcaushi

  Arditcaushi Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje

  Une doja te dija nese kurset tek instituti harry fultz jane ndonje cik eficent dhe a mund te ndihmojne profesionalisht nqs do punoje si teknik pc ne nje dyqan apo nje mirembajtes rrjeti.?
   
 2. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk e di kush dhe si ligjeron ne kete kurs sepse nuk jam nga Tirana mirepo kurset MCSA apo CCNA te pregatisin per nje pozit si system administrator apo network administrator dhe pune mund te gjesh mirepo eshte pak veshtir se te gjith kerkojn njerez me pervoje pune ne kete fushe mirepo meso per keto certifikime (vetem se duhet te dish anglisht sepse IT-ja pa anglisht eshte si nje invalid me konkuru per maraton :D) pastaj shiko per ndonje pune si helpdesk apo diqka te tille pastaj kur te bejsh eksperienc 4-5 vite shiko konkuro per system administrator ndonje pozite fillestare si praktikant dhe meso vazhdimisht edhe pastaj cerifikohu ne MCSE, CCNP etj
   

Shpërndaje faqen

Loading...