1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kurse bazike per IT(gratis)

Tema tek 'IT Kualifikime' e hapur nga BlackEagle, 23 Mars 2018.

 1. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  · Persh antare dua tu tregoj me kete tuto se si te regjistroheni ne cisco netacad me nje user free dhe ti perfitoj disa kurse free qe mund te jene boost(ndihme) ne karieren tuaj te it-se,per ata qe e kan ditur ne rregull per ata qe nuk e kan ditur mund te jete shume perfituese.

  · Se pari hapim linkun https://www.netacad.com/courses/intro-iot/ dhe kliko
  Code:
  enroll now 
  zgjedhe gjuhen dhe mbushe formularin per regjistrim kaq ishte,shpresoj se ishte tuto me vlere.
  • Disa nga kurset i kam cekur me poshte jane free(gratis)
  1. Introduction to Cybersecurity
  Learn how to protect yourself online and in social media while discovering careers in cybersecurity.

  2. Introduction to IoT
  Learn how the Internet of Things (IoT) and the digital transformation of business create new value and new job opportunities.

  3. NDG Linux Unhatched
  Establish basic knowledge that starts to build Linux expertise, a valuable skill needed for in-demand IT careers.

  4. NDG Linux Essentials
  Learn basic open source concepts and how to use the Linux operating system and command line.

  Intermediate LPI Linux Essentials Professional Development


  5. Get Connected
  Learn how to use a computer, connect devices and access search, email, and social media.

  6. Packet Tracer Applications
  Learn about and then download the powerful network configuration and simulation tool.

  7. Introduction to Packet Tracer
  The Introduction to Packet Tracer course is designed for beginners with no prior networking knowledge
   
  Bledion03 dhe Taboo pëlqejnë postimin.
 2. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  8.Mobility Fundamentals
  Learn mobile and wireless networking fundamentals and concepts as a foundation for networking careers.
   
  Bledion03 pëlqen postimin.
 3. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  9.Enterpreneurship
  Jump start your great ideas with a course designed to help you execute on them.

  10.Cybersecurity Essentials
  For those planning to study for CCNA Routing & Switching or CCNA Security certifications
   
  Eldi pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...