1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kujdes me aplikimin në Ad-Breaks ata që përdorin Instant Artiles

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga olsi26431, 3 Maj 2020.

1. olsi26431

olsi26431 Anëtar Aktiv

Postimet:
    137
    Pëlqimet:
    52
    Pikë nga trofetë:
    28
    Pëshëndetje

Desha të bëj një njoftim për atë çfarë më ka ndodhur muajin e fundit. Kam 2 faqe me të cilat punoj me instant prej fillimit të hapjes së Audience Network dhe deri më sot. Tek njëra dy javë të shkuara mora penalizim "Limited Originality of Content" . Do të shpjegoj me detaje si më ndodhi kjo që u penalizova, për të ndihmuar sadopak që mos të penalizohen të tjerë këtu.

Në të dyja faqet pothuajse punoj me të njëjtën tematikë, me website të ndryshme, dhe me followers pothuaj të njëjtë. Para rreth një muaji në të dy faqet isha ELIGIBLE për ad-breaks, por në njërën nga faqet nuk kisha video fare, dhe në faqen që u penalizova kisha rreth 10 video dhe goxha shikueshmëri, dhe mendova të aplikoj për ad-breaks, kuptohet jo i gjithë kontenti në video ishte i imi. Aplikova dhe pas rreth dy javësh jo vetëm që mora përgjigje negative por mora dhe penalizimin me "Limited Originality of Content" që për pasojë solli "Violations" në monetizimin e faqes dhe nga kjo humba dhe monetizimin në Instant Articles.

Pra unë ju këshilloj ata që punojnë me Instant Articles, kurrsesi mos të aplikojnë për Ad-Breaks edhe nësë e kanë eligible me shenjën jeshile, por vetëm në rastet kur kontenti në video është i gjithi juaji dhe jeni të sigurt për këtë, pasi bashkë me Ad-Breaks do humbisni monetizimin e komplet faqes në të gjithë produktet e saj si Instant Articles etj.

Shpresoj tju kem ndihmu sadopak.

DailyTeCh, Mr.Gh0$T, tupac.al dhe 2 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
  2. NANO

NANO Anëtar Aktiv

Postimet:
    449
    Pëlqimet:
    161
    Pikë nga trofetë:
    53
    Po , e konfirmoj edhe une vlla - keq qe nuk m`paska shku mendja me postu ma heret se i ka 6-7 muj qe m`ka ndodhe e njojta

olsi26431 pëlqen postimin.
  3. DailyTeCh

DailyTeCh Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,808
    Pëlqimet:
    230
    Pikë nga trofetë:
    83
    Ajo eshte e ditur se jan te lidhura njera me tjetren.

4. Jisan

Jisan Anëtar Aktiv

Postimet:
    104
    Pëlqimet:
    26
    Pikë nga trofetë:
    28
    a funksionon instant articles me bloggerin , views top KS , DE , SWISS , usa [ Shqiptar ]
    a ka fitim

5. olsi26431

olsi26431 Anëtar Aktiv

Postimet:
    137
    Pëlqimet:
    52
    Pikë nga trofetë:
    28
    @NANO sa kohë ta mbajtën? 90 ditë? Apo tu korrektua vetë më shpejt?

6. NANO

NANO Anëtar Aktiv

Postimet:
    449
    Pëlqimet:
    161
    Pikë nga trofetë:
    53
    Hala osht qashtu , se hala vazhdoj me postu video e mi thy rregullat per adbreaks , amo ate faqe nuk e perdori per instant as domain claimed n`to skam , vec i shperndaj postimet prej faqeve tjera !
    * nuk kom bo apeal najhere se nuk mu ka dasht , ama me bo apeal nuk i dihet noshta edhe m`kthehet !

olsi26431 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...