1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kujdes kur udhetoni me kompanine Alitalia!

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga -em-, 21 Korrik 2018.

1. -em-

-em- Anëtar i Njohur

Postimet:
    613
    Pëlqimet:
    215
    Pikë nga trofetë:
    73
    Pershendetje,

Doja t'ju beja te ditur se duhet patur kujdes kur udhetoni me kompanine Alitalia. Sugjerimi im eshte te shmangni kete kompani ne cdo menyre.
    Ne eksperienca time te fundit, u ndesha me situaten qe bagazhi im u vonua dhe me pas kur me erdhi ne shtepi, disa gjera ishin vjedhur, nder to edhe ushqime.
    Nga informacionet paraprake qe kam, bagazhi im u vonua ne Tirane nga ku lind edhe dyshimi per cdo gje.
    Pas dy udhetimesh (vajtje-ardhje) me Alitalia, mund te vecoj, sherbim shume i ulet nga ana e cilesise, avioni me kushtet higjenike dhe komfort shume te ulta. Si dhe per t'i vene kapakun cdo gjeje, vjedhje e sendeve ne bagazh.
    Eshte gjeja me e ulet qe mund te ndodh, kur arrihet te vjedhin edhe ushqime nuk ke me pike shprese. Njerezit e punesuar nga kjo kompani jane jashte cdo standati.
    Nje tjeter gje qe po shoh tani eshte edhe sherbimi ndaj klientit. Ne shqiperi si dhe ne shtetin ku jetoj, numrat e telefonit te listuara ne faqen zyrtare te kompanise nuk egzzistojne. M'u desh te merrja numrat e telefonit italian per te patur mundesine e kontaktit.
    Me sa po shoh deri tani, nuk ka asnje zgjidhje.
    Eshte nje turp i vertet.

Gjithe te mirat.

Blerton, ervisivv, wolf_mc12 dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...