1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kujdes Faqet me Filma e Seria po bllokohen

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga profesori, 15 Maj 2020.

 1. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,044
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  163
  Kto faqe me i fshi kto filma skishin pas problem , qe faqja jite spaska . je i kujdesshem sigurt .
   
 2. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  261
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ste kuptova?
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 3. Pitkini

  Pitkini Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  8
  Ne teori mire e ke ti, por keto jane DMCA per google search.
  Zakonisht hapi i tjeter qe kryejne pas google search eshte DMCA ndaj serverit dhe/ose domainit, por nuk shkojne aq larg sa te dergojne DMCA tek AMA dhe te bllokojne ISP ne nje shtet tjeter si Shqiperia te cilen nuk e konsiderojne si treg fare.
  Kurse DMCA qe ben block Filma24 i kryejne keta Shqiptaret me njohje te cilet skane as te drejta autori mbi materialet e postuara ne faqe, me qellim te rritet trafiku ne platformat e tyre personale.
  Nuk besoj se eshte nevoja te permend emra konkret.
   
 4. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,044
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  163
  Fakt osht qe me qellim jon tu i bo kto per perfitime personale
  se me kqyr per drejt autoriale shteti psh: as kengatret e vet sun i mbron ke me qindra faqe shqip per muzzika .po fore jon kto
   
 5. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  261
  Pikë nga trofetë:
  73
  Te garantoj une qe kan sisteme qe nuk lodhen fare. Just one click & send it all. :D Mendimet qe mund tja bej konkurenca jan mendime shqiptaresh pitkino
   
 6. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  449
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje , une kam
  Faqe me seriale Turke , a i ke shti edhe kete kategori n’qet ren ?
   
 7. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  325
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po sigurisht qe po
   
 8. Pitkini

  Pitkini Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  8
  :tearsofjoy: tupaco, po e le mhb me kaq ketu, po kjo mendime shqiptaresh shume ofenduese :fearscream:
   
 9. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  261
  Pikë nga trofetë:
  73
  Neqoftese eshte ofenduese i bie te kem ofenduar dhe veten. Por prap mendim shqiptaresh eshte se gjithmone fajesojm konkurencen qe ne kte rast nuk eshte e vertete. Nje DMCA nuk mund te punohet nga 1 individ pa asnje te dhene e aq me teper te merret seriozisht nga google apo cdo kompani/organ shteteror. :)
   
  Universal pëlqen postimin.
 10. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  28
  mjafton me fshi DMCA qe ta ka dergu kompania edhe vazhdon

  mjafton vetem ta fshini filmin qe keni ankes DMCA edhe mundeni me vazhdu , nese nuk i merrni parasysh ankesat e DMCA vjen deri te bllokimi !
   
 11. JetmirKs

  JetmirKs Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  28
 12. Pitkini

  Pitkini Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po nuk po them nga 1 individ dosido, po 1 individ qe ka njohje. Dhe bllokojne madje dhe websajte prestigjoze pa i verifikuar fare, e jo me faqe streaming. Dhe sa per Google DMCA, nuk i verifikojne fare, madje bejne block edhe linket tag, qe skane fare film brenda por vetem poster nga TMDb.
  Mos harro qe jo shume kohe me pare u be edhe super censure te gjitha faqeve adulte + mediat qe ben artikull rreth saj, pa DMCA formale fare. ;)
   

Shpërndaje faqen

Loading...