1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kujdes Faqet me Filma e Seria po bllokohen

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga profesori, 15 Maj 2020.

 1. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershedetje antar ju qe keni faqe me filma dhe seria keni kujdes se faqet jon tu blloku me ta madhe jo vetem domainat po edhe hosti ka munsi tju behet suspend .

  E ne raste te tilla si do te veproni .
   
  shqipbook pëlqen postimin.
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  242
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ilegalja ilegale mbetet ske ca me i ber
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.
 3. Pitkini

  Pitkini Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mund te na e shpjegosh si e kupton ti ilegalitetin ne nje faqe streaming?
   
  profesori pëlqen postimin.
 4. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Osht pak padrejtesi , psh ti i ki 200 filma po per njo me t shku huq puna , duhet me bo kerkes me fshi vetem ate post se kto n krejt boten jane
   
 5. wolf_mc12

  wolf_mc12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  197
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  28
  Sa mun me fitu ne mujt prej nje sites me filma?
   
 6. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faqet me filma qka jan po foli per te ne jan prej ne A deri ne ZH komplet ilegale
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 7. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kto faqet e mdhaja fitojn shume valla
   
 8. Pitkini

  Pitkini Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po a e di ti cila eshte faqja qe permban me shume filma ilegale?
  Eshte Youtube dhe Google Drive. Megjithate ato nuk behen block nga ISP, por thjesht ju dergohen DMCA.
  Tani pyetja e dyte: Pse behet ban nje faqe si Filma24 qe nuk ka postuar fare filma shqiptar dhe askush nuk ka bere ankese DMCA?
  Dhe pyetja e trete: Pse jane bere ban vetem faqet me titra shqip dhe jo faqet e tjera te njohura si fmovies, 123movies, etj?
   
  miraxh dhe profesori pëlqejnë postimin.
 9. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Sepse ne shqiptaret me qellim i bojm dom njeri tjetrit ,
  e kjo puna DMCA si funksion vllai a mundesh me ma shpjegu ?
   
 10. Pitkini

  Pitkini Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  18
  Tani normalisht ne nje forum apo nje platforme apo file hosting qe mund te postoj cdokush mund te kryhen mijra postime ne dite.
  Nje administrator nuk mund te kerkoje dhe verifikoj cdo material te jete legal, dmth qe postuesi te kete te drejten e autorit.
  Prandaj autori i materialit i cili pretendon se materiali i postuar duhet fshire ai duhet te dergoje ankese DMCA bashke me proven qe ai eshte autori i materialit, dhe administratori eshte i detyruar ta fshije materialin nga faqja ne te kundert mund te penalizohet.
   
  miraxh dhe profesori pëlqejnë postimin.
 11. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shiko i nderum spo du me i hi fell muhabetit ama po shifet qe disa pun spo i kupton.
  1. Youtube edhe Google Drive mos i fut ktu me nje fjale "mos ja fut kot" ne youtube mbi 90% e kontentit eshte Legal po folmi per faqe ku ka MILJARADA video tash nese disa qindra jan ilegale nuk bohet name anen tjeter e ki filma24 ku osht 101% me kontent ilegal.
  2. Faqet e njohura qka po thu ti ka shum raste prej pronarve qi jan ne burg e le mo veq mi mshel.
  3. Fati i vetem i joni ne Shqipri, Kosove, Maqedoni eshte se jem aq shtete te prapambetura qe shkurt shqip me fol NUK NA FUT KUSHI jemi 3rd World Country edhe per at i kemi do liri si kto.
   
 12. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Arsyja fundit se se pasna pa pse disa faqe botrore mbijetojne me gjat eshte e thjeshte se jan kriju prej njerz qi me te vertet e kuptojne teknologjine, qe ke ne faqet e tyre si IP redirect Offshore Servers etc...
  A kta tonet 99% jane persona qe e kan ble 1 VPS Windows edhe 1 webhost me cPanel e kan instalu wordpress + plus ni Theme te vjedht (nulled) edhe thojne bana faqe un.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 13. Pitkini

  Pitkini Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po e marr si te vertete qe vetem 10% e kontentit ne Google eshte ilegal. A e ke idene sa TB material eshte 10% e google? Disa prej faqeve streaming me te medhaja ne bote perdorin google drive per te ngarkuar videot.
  Futu shiko kissanime.ru me alexa rating 472.
  Dhe nuk eshte futur askush ne burg nga faqet streaming, te pakten jo legalisht. Shumica prej tyre jane per tu bere shembull dhe denohen per mos deklarim te ardhurash. Dhe ne rastin konkret ne Shqiperi ta shpjegova qe askush nga hollivudi nuk dergon dmca tek ISP shqiptare.
  Plus dhe tjetra qe videot jane te gjitha te ngarkuar ne faqe te tjera third party. Faqet streaming kane vetem iframe.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 14. Pitkini

  Pitkini Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ashtu mendon ti se mesa duket s'je shume i afte vete dhe mendon se per te blere nje server offshore apo per te krijuar nje theme custom duhet te jesh gjeni.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 15. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  369
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faleminderit , dmth admini mbase i fshin ato poste nuk do ket problem pastaj .
   
 16. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Qi nuk u fut askush ne burg kap lexo pak.
  Sa i perket asaj qe faqet streaming kane vetem IFRAME eshte e vertet qi Video osht ne third party ama psh te filma24 edhe HardWritten aty textin sa kryja jeme filma24.cc a knej thojn filmat sjan tonen nuk kem lidhje e ka dul aj text aty nese ske punu ti me videon.
  Leni kto muhabete sic thash edhe ma heret per boten jem kurkush hiqi per at hala sna prekin.
  Ama veq vazhdoni te para.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 17. Pitkini

  Pitkini Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pikerisht.

  Kush eshte futur ne burg?
   
 18. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  242
  Pikë nga trofetë:
  73
  A di pergjigje per kte pyetjen e trete sepse skam shum info ne kte fush dhe do te doja ta dija sa per kureshjte
   
 19. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  252
  Pëlqimet:
  109
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kini kujdes me kompanit e ads qe publikoni ne faqe. 2 faqe per filma qe kam djeni une jane bllokuar per shkak te ads qe perciellin ne faqe dhe per materialin qe publikojne. Popups qe vendosni ne webfaqe te ridirektojn ne materiale shqetesuese qe ne legjislacionin shqiptare jan rreptesisht te ndaluara, si porno, dhe reklamim te materialeve farmaceutike totalisht te ndaluata per shitje Online pa recet apo keshillim nga mjeku. Dhe kjo eshte nje nga arsyet perse AMA dhe Providerat kan filluar nje sulm per mbylljen e ketyre Websiteve qe kryesisht jannwebsite strean we google ads nuk i pranon.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 20. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Seriozisht mendon se nuk ka DMCA filma24? https://www.lumendatabase.org/notices/search?utf8=✓&term=filma24&sort_by=
  Pastaj ato qe cojne kerkesa ne institucione shteterore nuk do te te dalin me parrulle o plak sepse thjesht nuk u kushtojne rendesi e vemendje fare.
   
  Mr.Gh0$T dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...