1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[ Kuiz ] Nga cili element kimik eshte i perbere CD ?

Tema tek 'Kuize nga itShqip' e hapur nga Selim Baruti, 7 Mars 2015.

 1. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Pershendetje

  Nga cili element kimik eshte i perbere CD ?
   
 2. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  cadmium
   
 3. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Pergjigje e gabuar.................... Pyetja eshte se nga cili material eshte i perber CD
   
 4. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,674
  Pëlqimet:
  972
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ama nuk e ke cek mire se per cfar cd :D sepse ka atom me emrin cd.

  Pergjigja e sakt duhet te jete kjo:
  Nje cd perdor keto materiale: Polycarbonate plastik, dhe 3 shtresa tjera te cilat jane Label, Acrylic dhe Alumin.
   
 5. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Ne pjesen me te madhe perdoret Silici
   

Shpërndaje faqen

Loading...