1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Ku ti investoj 5k?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Al7nd, 10 Shkurt 2020.

 1. Al7nd

  Al7nd Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje. Kam kurster rreth 5000 euro dhe dua nje menyre te mire per ti investuar online. Kam provuar dropshipping por deshtova!
   
 2. tupac.al

  tupac.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  81
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  28
  Si deshtove? jep me shum informacion rreth ksaj :)
   
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,478
  Pëlqimet:
  592
  Pikë nga trofetë:
  243
  Edhe mu pom intereson qka deshtove ne dropshipping ?
   
 4. Al7nd

  Al7nd Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  Dropshipping kerkon shume njohuri dhe connections ne menyre qe te gjesh produktion fitues dhe ti besh reklamen e duhur per te pasur sa me shume conversion rate. Kur i hyra, nuk dija shume dhe humba goxha duke bere ads campaings ne facebook por pa fituar gje.
   
  tupac.al pëlqen postimin.
 5. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,822
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  93
 6. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,478
  Pëlqimet:
  592
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nese paska hup ne dropshipping ateher mos ja sugjeru ket pjes qe kerkon hala me shum info se ne droppshipping.
   
 7. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,478
  Pëlqimet:
  592
  Pikë nga trofetë:
  243
  Un tkisha sugjeru qe mos me nis as 1 investim se sa dush investon prap ki me i hup, mos e merr per tkeq ket qe pot thom. Spari nalu mendo veten se qka din me bo ose nisja ne google hulumto per gjithqka se si mundesh me pas fitime, merr njohuri spari tani fillo me shpenzu se nbaz pervojes pot foli sja vlen me investu ne diqka qe te thot dikush sepse ti ki me u marr me at pun dhe jo tjetri, ti duhesh me u kan i gatshem sepse leht osht me fjal me kry 1 pun amo ma veshtir eshte ne praktik.

  Nese per ty kto fjalt nalt jan qe sduhet me i ngu ateher vazhdo me domain, website,crypto.
   
  Klaudioo, DailyTeCh dhe Al7nd pëlqejnë postimin.
 8. espainter

  espainter Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nese ke deshtuar ne dropshipping atehere Forexi eshte edhe shume ma i nderlikuar. Te kisha propozu qe ato para mos
  me i investu askund online. Nese i investon, nese vendos me i investu ne Forex atehere nuk te kisha propozuar me bo shkembime valutore
  dmth me bo trade me currencies. Por blej ndonje, mbase bitcoin edhe hold it deri sa te rritet bitcoini. Deri ne vitin 2021 thuhet qe ka me shku deri ne 100.000 euro vlera e 1 bitcoini por prap nuk eshte i sigurt. Si nje zgjidhje profesionale edhe fitimprurse tkisha than me shfrytzu CoronaVirusin me ble aksione te Alibabes. Ose opsioni ma i sigurt edhe ma i mire me investu ne indicies si DAX etc. ose Commodities si ne gold,palladium,copper etc.

  Ky thjesht ke mendimi jem. Thanks
   
  aimilius, DarKr0x dhe Al7nd pëlqejnë postimin.
 9. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  489
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  provo dropshipping prap me te vetrtet ke dal humbje po ke fituar njohuri dhe eksperience, dhe un kam plan te investoj ne dropshopping besoj se esht nje bisnes shum shum i mire komplet menyra se si funksionon....
   
 10. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  796
  Pëlqimet:
  244
  Pikë nga trofetë:
  73
  Hap naj byrektore bisha. Cdo gje sesht e sigurt online. Byrektoren e ke te sigurte se krejt shqiptaret e kan mendjen te e ngrena
   
  miraxh, wolf_mc12 dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 11. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,822
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  93
  Hap nje lokal me loja CS , FORTNITE e ksi loja e shef si do e nxjerresh investimin brenda pak kohe , edhe ktu e ki sigurt fitimin , jo si bota online
   
  miraxh pëlqen postimin.
 12. Wukel

  Wukel Anëtar Fillestar

  Postimet:
  54
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  23
  Teespring
  - Zgjidh nje niche
  - Bli T-Shirt Graphics ne fiverr
  - Zgjidh nje audience te vogel USA deri 7K
  - Promote beji jo me shume se 1 dite dhe deri 25$ , neqoftese mer shitje ateher investo me shume ne promoting .
   
  Al7nd pëlqen postimin.
 13. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  501
  Pëlqimet:
  158
  Pikë nga trofetë:
  63
  Ne Teespring eshte vertete veshtire ,nje konkurrence shume e madhe ,ma shume eshte qeshtje fati nese rastesisht te dheze ideja,sigurt nuk e ke hiq.
   
 14. LEO33

  LEO33 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Me 5000€ është shumë pak, të duhet të paktën 20000 €, po të hapësh një sallë Gaming të hajrit. Llogarit parametrat e kompjuterave, aksesorët cilësorë, qeraja e lartë, interneti i shpejtë, punëtorët, etj.
   
 15. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,433
  Pëlqimet:
  2,013
  Pikë nga trofetë:
  448
  Provo perseri, deri sa te kesh sukses, dhe mos u dorrzo me deshtimin e pare qe has gjat rruges drejt suksesit.

  Un njoh edhe ne jeten reale njerez qe kan provuar 100 biznese dhe me asnje skan patur sukses sepse nuk e kan patur durimin e nevojshem per te arritur deri tek suksesi.

  Rruga e suksesit nuk eshte vetem drejt, dhe pa pengesa, por e kunderta, per te arritur suksesin duhesh te tejkalosh shum deshtime dhe pengesa...

  Pot flas pak prej pervojes, merri gabimet e tua, dhe shendroi ne perparsi.
   
  Tigerman, Da Dimy, DarKr0x dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 16. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  810
  Pëlqimet:
  515
  Pikë nga trofetë:
  173
  Mir e ke ti fjale me vend por problemi eshte krejt te paret po i humbi ky 5mij perseri a do i kete prape per te investuar , po mendoj un kjo pergjegjia qe ky e don "ka kursy 5mijeuro" ktu po tregon se me i humb edhe kto zbon hiq.

  Ndersa nje sygjerim i imi per ty @Al7nd per me pas fitime mujore te mira me 5K mundesh me e hap nje faqe qfar te duash ti dhe te gjitha ato 5mij investoj ne SEO rankim te faqes per nje niche te caktuar , sdo humbesh asgje veqse do kesh fitime mujore :)

  Qdo te mire
   
 17. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,646
  Pëlqimet:
  189
  Pikë nga trofetë:
  83
  Investo te sigurosh trafic nga google per google adsens dhe nuk do dalesh humbes, adsense esht gjeja me e sigurt mendoj un..
   
 18. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  93
  Pikë nga trofetë:
  38
  Duke ditur se nuk dime asgje per ty. Pergjigjia do jete e pergjithshme.
  Ke 5K, shume mire. Nuk jane shume por megjithate nje sasi mjaft e konsiderueshme.

  Dropshipping nuk eshte kollaj se nuk te pret amerikani 1 apo 2 muaj ti cosh nje produkt qe ia vlen apo jo nga Kina. Unë nuk harxhova shumë € me dropshipping, e kuptova shpejt që ishte pese me hiç (te pakten per mu) aq më tepër me reklama nga fb nuk i dilet të kapësh klient lehtë, plus qe ke shpenzime te tjera.

  Është një "tip droppshipi" ndryshe, që mund të jetë më i sukseshëm, sepse çdo gjë menaxhohet nga amazon.
  Por duhet gjetur produkti apo produktet e duhura që të kesh sukses, dhe me 5K eshte nje kapital mese i mjaftueshem per te filluar me kete. Vete personalisht nuk jam marre se nuk i kam menjane 5k. programi quhet FBA dhe ke ca info me shume ketu

  Tjeter gje qe mund te mund te besh te blesh aksione dhe harroji qe i bleve dhe kontrolloji pas 10 vitesh.

  Ose tek e fundit fare, nese nuk ke, bli nje makine dhe gjej ndonje goce se eshte shen valentini o burre i dheut.
   
  DailyTeCh dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 19. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Hahah jo ma mir investoj qit vjet 5k vitin tjeter i ki 50k per valentin, un te rekomandoj STOCKS, ose dropshipping ama branded edhe me metod ndryshe jo me fb ads.
   
  aimilius pëlqen postimin.
 20. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese te duhet ndihm per metoden shkrujem chat.
   

Shpërndaje faqen

Loading...