1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Ku te blej nje hosting per filma?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga miraxh, 7 Gusht 2020.

Tags:
 1. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pershendetje!

  Dini gje se ku te blej nje Hosting Wordpress + Domain per filma ?

  *Hostingun e doja per momentin te lire si fillim pastaj do e bej upgrade*
   
 2. Best Answer:
  Post #6 by tupac.al, 7 Gusht 2020
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,343
  Pëlqimet:
  789
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ti do të ngarkosh filmat aty? Nese po nuk te duhet hostin por vps minimumi ose Dedicate hosting.
   
 4. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  63
  Do i shtoj te gjitha me Embed Link, nuk do ngarkoj video
   
 5. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nese pretendon hosting nga faqet kryesore duhet tbesh shum kujdes sepse 1 DMCA notice te japin suspend pa meshire.
  Une te sygjeroj te marresh nje vps ne contabo dhe je ok. Domain tek namecheap sepse ke dhe whois protection falas.

  Gjithsesi kudo qe ta marresh perdor cloudflare per menaxhim te domain. Sigurte, i shpejte dhe me plot opsione qe do te te duhen ne te ardhmen.
  Suksese :)
   
  @science dhe Universal pëlqejnë postimin.
 6. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  63
  A eshte njesoj si kjo VIDEO instalimi i Hosting?
  Dhe kush VPS hyn ne pune ketu CetOS 5,6 & Debian & Ubuntu?
   
 7. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Best Answer
  Jo nuk esht e njejte.
  Instalon Centos 7 OS, pastaj centos web panel qe eshte pak a shum si cpanel dhe i menaxhon nga paneli pastaj,.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 8. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  63
  ok Faleminderit shume e gjeta edhe nje video njesoj si kjo qe shpjegove ti :)
   
  tupac.al pëlqen postimin.
 9. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  a mundesh mema dergu videon ,
   
 10. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  63
   
 11. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  pershendetje , ky ska thon webmin po cwp prej centos web panel.
   
 12. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  63
  nuk te kuptoj?
   
 13. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  300
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  antari me lart , ka thon centos web panel me instalu jo webmin , se centos web panel e instalova une maheret , nuk kish fjal per to , ikish krejt , mamir se ncpanel.
   
 14. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  546
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  63
  Aha po ashtu e kam instalu une, por nuk me nevoitet fare CPANELI gjithsesi, e rendesishme eshte te jete webi im ne rregull
   
  @science pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...