1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Ku mund te blej Valutat virtuale ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Beniidrizi, 12 Janar 2018.

 1. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje deshta te di ku mund te blej valuta virtuale dhe cillen me preferoni ju un mendova te investoj 150$ ne lindacoin
  por nuk di ku ti blej si mund ti blej dhe si shkon procedura nese mundet me ma spjegu ndonjeri nga ju se ju keni pervoj nga kto gjera

  jam nga maqedonia dhe si behen pagesat a mundem te blej me kredit kartel

  Faleminderit per mirkuptimin pres pergjigje nga ju :)
   
 2. ElionM

  ElionM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  255
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje , Se pari duhesh te Regjistrohesh ne nje exchange Shembull po ta marr www.binance.com

  Pastaj , me 150 $ Blen Bitcoin 150 US Dollar equals 0.011115 Bitcoin dhe tash me keto bitcoin mundesh me i ndrru ne me bo exchange ne Lindacoin
  Se ku mund ti Blesh ?
  1.Mundesh me i ble prej ndokujt qe ka bitcoin zakonisht po i marrin nga 10% interes
  2.Mundesh edhe ketu me credit Card https://www.coinmama.com/ Vetem se duhesh te regjistrohesh dhe te verifikosh profilin.

  ElionM.
   
 3. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,533
  Pëlqimet:
  246
  Pikë nga trofetë:
  193
 4. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  359
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  A ka mundsi ketu me ble BTC dhe ketu me kthy REDDCOIN ?
  https://www.coinmama.com/
   
 5. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  28
  hej shokut, a ka naj problem me ble btc qitu coinmama ?... a munedemi na me raifessen bank ? a eshte veq qajo fee qe po e permendin aty ska tjeter ?

  se sa e pash e paska minimum 87 eur a ska shanca me ble psh nja 40 eur apo 50 ?
   
 6. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,509
  Pëlqimet:
  124
  Pikë nga trofetë:
  93
  E ki posht mja jep vleren sa po don me ble, atu ku e qet 87 ja shkrun ti ma pak, e per fee skom ide.
   
 7. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  359
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kur e blen ni BTC tek kjo kompania coinmama,a mundesh me konvertu ne Valute tjeter dhe ne cilen kompani duhet,??
   
 8. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  28
  fee po ta kallxojke meniher se aty pot tregojke sa btc i blen. Dhe me ate btc po i bike nja 10-15 eur ti marrin ma shum.

  Ama sa eshte e sigurt bre..
   
 9. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,315
  Pëlqimet:
  523
  Pikë nga trofetë:
  243
  Mundesh me ble ne cryptopia , un kam ble aty lindacoin.
   
 10. ElionM

  ElionM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  255
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  A ty blen bitcoin tana munesh me bo transfer ku te dush naper exchange ku ka asi coinsa qfare te vyn ty , me e rendesishmja eshte te kesh bitcoin.
   
  ahmet123 dhe Anakondd pëlqejnë postimin.
 11. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  28
  dmth kjo coinmama eshte e sigrut muna mi ble btc aty dhe btc a mi dergon ne wallet apo i kom aty qysh eshte ?
   
 12. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,509
  Pëlqimet:
  124
  Pikë nga trofetë:
  93
  Per e sigurt skom ble kurr, po i kqyra review shumica e livdun spo di tash pa ble vet..
  https://blockonomi.com/coinmama-review/ paske edhe info tjera per mju pergjigj pytjeve tua
   
 13. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  28
  aha flm.

  per ata po pyes nese dikush ka ble pra ndonje faqe tjeter qe eshte e sigurt dhe si duhet.. megjithat une i kam dergu dokumentacion qe mkan kerku po pres aprovim dhe po e provoj. pastaj tregoj ktu si shkon.
   
  Anakondd dhe ahmet123 pëlqejnë postimin.
 14. Albini~IT

  Albini~IT Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  33
  kam 24$ ETHER Ne cillen valut mendoni te kthej
  une po mendoj ne TRON
   
 15. ElionM

  ElionM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  255
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shoku Gjuaj Ne Ripple (XRP) pritet me pas investime te mdhaja ne te nga MoneyGram dhe wester union per shkak te shpejtsis se transferit , dhe pritet me ju rrit vlera shume. Une ashtu kam vepruar

  //ElionM
   
 16. adrian049

  adrian049 Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  a ka mundesi dikush me ma shpjegu qysh muj me blej naj valut aeshte dikush qe mi shpejgon pak procedurat se jam out me ket punu nuk po kuptoj asgje
   
 17. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  318
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
   
  adrian049 pëlqen postimin.
 18. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  28
  New registrations are temporarily suspended.
  We have paused new user registrations until we can guarantee proper ticket and verification response times.
   
 19. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  318
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese don kam un gati account te hapurt ta jap (per Binance) :D
   
  Last edited: 15 Janar 2018
 20. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  28
  coinmama skish kurgjo prej saj duhet 2 jav me prit met pranu
   

Shpërndaje faqen

Loading...