1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Ku mund te blej domain .al

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Taboo, 29 Janar 2019.

 1. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  393
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje,

  A mundeni mem tregu najkush se ku muj me ble ni domain .al? Nese i ka ra najkujt prej juve me ble.


  Faleminderit.
  Gjithe te mirat.
   
 2. Best Answer:
  Post #2 by eby, 29 Janar 2019
 3. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  53
  Best Answer
  Host.al
  Webhost.al
   
  Taboo pëlqen postimin.
 4. Mejdi

  Mejdi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  18
  poshtu çmimet me te volitshme jane ne ederhost.com
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,901
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Aty janë mashtrusa mo. Thone cmimi kaq pastaj kur vjen puna tek pagesa thonë jo bënë kaq pasi nuk kemi referuar tvsh.
   
 6. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  sedi per ty po un kam domaine ke ata qe kur e paten postu at`her at offerten n`itshqip e dej tash hala kom kurr skam pas probleme me qmim dhe prap ma ult i kan se do tjeter 9.99 euro..

  po kontakto njiher me webhost.al ndoshta tjapin naj promo code se ma para kan pas lshu sedi tash.
   
 7. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Une kam 4 domain me ta dhe jam shume i kenaqur, nuk e di per ty.
   
 8. Mejdi

  Mejdi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  18
  Edhe une i kam 5 domaine tek ta qe 1 vit nuk kam pas problem asnjehere
   
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,901
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kam më shumë se një dekade dhë nuk kam degjuar ndonjë që të ketë probleme me domain. Unë nuk thashe që kanë probleme me domain por me pagesën. Para disa muajve transferova një domain tek ata se pashe cmimin që e kishin me 9€ kur vajta për të paguar vajti përsëri diku tek 12€+ pasi thanë se jo nuk kemi futur vleren e tvsh mu desh të paguaja edhe fee të paypal. Ndërkohë që atje ku e kisha rinovimi ishte rreth 12€. Për këtë e kisha fjalën që për mua janë mashtrusa në cmim.
   
 10. Mejdi

  Mejdi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  18
  Sigurisht as ne nuk hajm bari, te gjithe e kemi fjalen qe nuk kemi pas problem ne pagesa per çmim apo per mashtrime nga ta
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,901
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Unë nuk e di se çfarë ha ti dhe nuk më intereson. Nuk e di se pse këmbëngul për diçka që unë kam fakte.
  [​IMG]
   
 12. Mejdi

  Mejdi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  18

  Ketu spo tregon per çka tu ka ndal, shiko mire

  [​IMG]
   
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,901
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pagesa ime eshte nga paypal. kurse e jotja me sa po shikoj nuk eshte nga paypal, por nje fature qe leshojne ata. tani nuk dua te zgjatem me me kete teme se kam pune me te rendesishme.
   
 14. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,736
  Pëlqimet:
  308
  Pikë nga trofetë:
  213
  dhe une kam blere njeher ne ederhost, mua me dukej korrekte madje e bleva sepse u prezantuar ne forum, dhe supportin e kishin shume okay. madje mund te themi me okay se host.al
   
 15. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  393
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit, e bleva tek host.al
   
 16. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  393
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit. Cmimi ke me i lire se tek host.al, por tek pjesa e payment me i shkru te dhanat e CC nuk muk mu dok shum serioze, keshtu qe e bleva tek host.al
   
 17. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Supportin e kane shume te mire. Kam marr pergjigje per cdo pyetje brenda 1 ore.

  Serioze eshte. Ata me siguri perdorin payment processor. Nuk besoj se i ruajne te dhenat e kartes ata vet :p
   
 18. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  393
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  43
  Nuk e di, kur e pashe kete nuk mendova te jete serioze dhe vazhdova me tjetren. Faleminderit gjithsesi
  [​IMG]
   
 19. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Kjo eshte nga Stripe nese s'gaboj?
   
 20. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  393
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  43
  Met kallxu drejt nuk e di se nuk osht qe kom bo shum blerje online. Por thjesht pasi nuk ke si shumica qe i kan, mendova qe ndoshta nuk munet me kon e sigurt. Gjithsesi do e kem ne mendje per here tjera. Faleminderit.
   

Shpërndaje faqen

Loading...