1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim ku ja vlen me punu online

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga KMN, 28 Prill 2020.

1. KMN

KMN Anëtar Aktiv

Postimet:
    265
    Pëlqimet:
    87
    Pikë nga trofetë:
    28
    Pershendetje djem deshta me diskutu me juve per me punu online si freelancer
    ku ja vlen me punu ma shum si web designer edhe ku munesh me marr oferta ma leht
    ne upwork apo ne fiverr? pasi te dyjat jam i pranum edhe dyjat jan shum platforma te mira
    Pres sygjerimin e juj
    Flm paraprakisht

kastiot pëlqen postimin.
  2. D3LL4

D3LL4 Anëtar Aktiv

Postimet:
    281
    Pëlqimet:
    66
    Pikë nga trofetë:
    38
    fiverr.

KMN pëlqen postimin.
  3. Wukel

Wukel Anëtar Fillestar

Postimet:
    86
    Pëlqimet:
    26
    Pikë nga trofetë:
    33
    Ne fiverr dhe upwork apo cdo site tjeter ka shum konkurenc dhe eshte shume e veshtire te punosh. Me e lehte do te ishte ti kontaktoje vete bizneset sepse mund te kapesh pune me lehte. Shiko grupe neper fb per restorante e gjera te tilla dhe krijo kontakte me pronaret.

KMN dhe DailyTeCh pëlqejnë postimin.
  4. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    654
    Pëlqimet:
    231
    Pikë nga trofetë:
    73
    Jan te pushtuara nga indianet esht shum shum e veshtir, dhe sipas mendimit tim bejn dhe fake reviews qe ti rritet reputation dhe te rankohen me shum

KMN dhe Mr.Gh0$T pëlqejnë postimin.
  5. Mr.Gh0$T

Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

Postimet:
    489
    Pëlqimet:
    143
    Pikë nga trofetë:
    53
    CKM @KMN antari @Alkeo ka te drejte jan bo shum scama dhe njerzit kerkojn ata qe kane me shum review ! po ti boje si indiant hap llogari dhe boj review vetes kshu do kesh fitime :) :p
    GJITH T'MIRAT !

Alkeo dhe KMN pëlqejnë postimin.
  6. Fannol Gashi

Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

Postimet:
    3,255
    Pëlqimet:
    1,423
    Pikë nga trofetë:
    343
    Pyetja me e sakt do te duhen te ishte: Pse marrin me shume pune Indianet?

Sa i perket punes online, vetem fillimi eshte pak i veshtire por jo i pamundur, pastaj gjerat rrjedhin ...

Disa sugjerime nga une:
    1. Shpenzo nje kohe te konsiderueshme ne rregullimin e Profilit. Profili se si e nderton luan role te rendesishem per kete. Jo thjesht une jam filan fisteku dhe kam punuar qe 2 vjet ne nje pune te caktuar, por shiqo online se si ndertohet profili, vendos nje foto, vendos certifikatat qe i ke marre, projektet qe i ke punuar etj.. me nje fjale behu SERIOZ
    2. Fillo dhe puno pa pagese, per nje kohe deri sa te arrish vleresimet. Duhet ta dini se pavaresisht qe punoni pa pagese, dikush ju paguan. Por, thjesht ndertoje besimin tek klientat ne ate platform, dhe pastaj fillo me pagesa.
    3. Gjithashtu ka shume platforma tjera qe mund te punoni online, vetem se duhet te kerkoni.
    4. E rendesishmja, njohja e Gjuhes Angleze. Po flas njohja e mirefillt dhe jo si behen komunikimet neper rrjete sociale..

Alkeo, KMN, aRdiiaN dhe 2 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
  7. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    654
    Pëlqimet:
    231
    Pikë nga trofetë:
    73
    Jam shum shum dakort me kte :), POR
    Reviews qe kan vs cilesia e indianeve jan 100km larg nga njera tjt, (skm blere kurre por kam pare video te ndryshme ne yt per kte qe po te them :p:p)

8. Fannol Gashi

Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

Postimet:
    3,255
    Pëlqimet:
    1,423
    Pikë nga trofetë:
    343
    1. Nuk them qe nuk ka persona qe kane vleresimin e mire ndersa ne realitet nuk jane kerka, jo veq indian por ne te gjithe boten.
    2. Nese nuk e kane theksin e mire te gjuhes angleze nuk dmth qe nuk jane eksperta, prap ka edhe asi sikurse qe e permenda ne piken e pare.
    3. Firmat me te medha ne bote, kane pika te hapura ne Indi ku ka ekspertat qe kryejn nje pjese te procesit qe ofron ajo kompani.
    4. Kujt i ka ra me punu me Indian e sheh qe kogja jane ne nivel te larte sa i perket profesionalizmit.
    5. E fundit, si kam kurgjo qe po i mbroj , thjesht pe tregoj realitetin.

@science dhe Alkeo pëlqejnë postimin.
  9. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    654
    Pëlqimet:
    231
    Pikë nga trofetë:
    73
    Po e di kte jan ber ceo ne kto companit e mbedhaja mdk ceo i google esht indian dicka e till, nfakt esht nje nga vendet qe ka per te ecur shume ne te ardhmen ka shum persona hardworking +qe po shtohen shume si popullsi dhe duan sduan do dalin dhe te zgjuar :p:p:p, Gjithe te mirat

Shpërndaje faqen

Loading...