1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Krijoni website komplet falas! Host premium dhe subdomain .al.

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga Mr darki, 21 Shkurt 2018.

 1. Mr darki

  Mr darki Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje, doja t'ju thoja qe tani mund te keni mundesi te krijoni web-in tuaj pa pasur asnje buxhet komplet falas!

  https://webi.al

  Funksionon si cdo host premium tjeter, ne ofrojme mundesine e tre paketave, njera prej se ciles eshte komplet falas dhe mund te krijosh webin si faqjaime.webi.al ose te perdorni domainin tuaj aktual dhe thjeshte ta "hostoni" aty.

  Per te ruajtur nje kualitet te mire te serverave, dhe jo mbipopullim te planit free dhe per te pasur cilesi ne shpejtesi te webit, cdo web ose plan aprovohet manualisht dhe ju duhet te na kontaktoni ne Whatsapp / Viber, sipas numrit qe eshte shenuar te faqja.

  Faleminderit! Per cdo pyetje me thoni.
   
  Universal, RexhepS, enneaa dhe 4 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,498
  Pëlqimet:
  384
  Pikë nga trofetë:
  138
  Me pelqen ideja jote dhe te pergezoj per ket,mendoj qe duhet te punosh me shum me webfaqen tuaj ti rregullosh disa gabime drejtshkrimore dhe disa detaje tjera p.sh
  1.Logo mendoj qe duhet ta ndryshosh.
  2.Paketat WEB = Pakot
  3.Sherbimet Ekstra = Qfar Tjeter Ofrojm
  4.Kjo pjesa "Krijoni WEB-in tuaj = Krijoni webfaqen tuaj.
  5.www. ..dhe pafundësi zgjedhje! .webi.al = www.emri.webi.al
  6.Zgjidh Paketën = Zgjidh Pakon
  7.Cfar është Webi.al - mendoj qe duhet te prezantosh "kompanin tende" jo arsyjen pse eshte krijuar gjithashtu ke gabime drejtshkrimore.
  Pastaj kur po futem tek PAKETAT WEB aty duhet te punosh me shum dhe SHERBIME EKSTRA e kam fjalen brenda Page.
  Gjithsesi po te them prap te pergezoj per kete mundesi qe po ju ofron te tjereve.
  [​IMG]
   
 3. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  876
  Pëlqimet:
  199
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk ka ndryshim te madh Pakete me Pako se te dyja jane fjale te huaja.

  Nese eshte per ta thene ne Shqip thuaje : Zgjidh Kutine

  "që të hapin një website të tyrin komplet falas." -> "Qe te hapin nje website per vete(n) te terin falas" ;p

  Te pergezoj per punen dhe te kisha keshilluar te ndryshoje logot e Joomla etj... se duken si te zgjatura ne PC
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  834
  Pëlqimet:
  192
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kerkoj ndjes se po dal pak nga tema por nuk mu durua. Mos i ngaterro fjalet. Mos e ngaterro kekun me byrekun se piqen te dyja ne tepsi. Eshte tjeter pako, tejter paket dhe tjeter kuti.
   
  AlbaHost pëlqen postimin.
 5. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,567
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  213
  @Mr darki te uroj suksese, bravo. Eshte nje shtyse e mire edhe per njerzit brenda dhe jasht forumit, qe akoma jan nen 18 vjec, dhe mund te provojne te ecin me ndonje website, ose te testojne njohurite aftesite me paketen Falas.
  Ndersa pakon e dyte, 30usd / viti duket shume e kendshme per tu provuar. Suksese .
  P.s me intereson cmimi per nje logo profesionale.Mund te me dergosh cmimin ne pm, dhe disa nga punimet e tua?
   
 6. Mr darki

  Mr darki Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ju falenderoj per komentet. Neqoftese jeni te interesuar me provu paketen falas, me dergoni PM, dhe jua aktivizoj ne moment.

  Me respekt.
   
 7. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  876
  Pëlqimet:
  199
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nje pako dhe nje kuti per mua jane te njejta.

  Ndersa nje pakete per mua eshte nje kuti qe mund te permban pako brenda.

  Me vjen keq qe dalim jashte teme por ishte per sqarim.
   
 8. fatos123

  fatos123 Anëtar

  Postimet:
  27
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pasi qe jane dhene disa verejtje per drejteshkrimin do te jap edhe une nje:
  Te zevendesohet "Zgjidh Paketen" me "Zgjedh Paketen" sepse kjo eshte prej fjaleve ndryshe sepse disa jane vetem gabime teknike ma merr mendja mirepo keto jane fjale mjaft te ndryshme.

  Edhe pse gabimet drejtshkrimore nuk kane qene objektiv i ketij postimi mirepo pse jo te mos i permiresojm edhe ashtu faqja do te duket me serioze.

  Perndryshe ideja dhe ofertat jane FANTASTIKE !!!

  Te deshiroj sa me shume suksese!
   
 9. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  60
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ne fushen qe thote www.emri.webi.al duhet te fuksiononte qe realisht une te testoja ne se subdomain eshte i lire ose jo dhe mund te procedoj me teje. Ne menyren qe ti ke zgjedhur eshte pak e gjate qe duhet te shkruaj ty ne whatsapp kur mund ta besh thjesht me konfirmin eMail. Nejse mendimi ime.
  Te pergezoj per kete
   
 10. Mr darki

  Mr darki Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,

  Tekstet e faqes jane shkruajtur goxha shpejt dhe te gjitha do rregullohen sa me shpejti. Falenderoj antaret per rregullimet gramatikore!

  Ne lidhje me krijimin e webeve, sic thash me pare jane te gjitha manuale qe mos te hasim mbipopullim ne servera dhe faqet te fillojne te hapen avash. Ne lidhje me testinin e adreses per te pare nese eshte marre adresa a jo shikojeni nga browseri.

  Me respekt.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 11. Kryefaqja

  Kryefaqja Anëtar Aktiv

  Postimet:
  183
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ideja shume e mire!
  Keto gabime qe i ceku antari me larte jane me vend, ashtu mendoj edhe une!
  Mos harro qe gabimi me i vogel krijon mos besim tek vizitori!
  Te uroj suksese, vertet me pelqeu ideja! ;)
   
 12. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,567
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  213
 13. Mr darki

  Mr darki Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  U rregullua, te falenderoj!

  Me respekt.
   
 14. Mejdi

  Mejdi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  8
  Ideja shume e mire. Nje gje shume pozitive qenka hapesira qe nuk eshte edhe aq e vogel pra 2GB. Pergezime dhe suksese.
   
 15. Mr darki

  Mr darki Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faleminderit! Per cdo pyetje, me njoftoni.
   
 16. saimir velias

  saimir velias Anëtar

  Postimet:
  16
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  nuk eshte me aktiv ??
   
 17. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  834
  Pëlqimet:
  192
  Pikë nga trofetë:
  73
  Shumë zgjati edhe kjo
   
 18. Mr darki

  Mr darki Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po punohet ne nje version me te mire, brenda 1-2 muajsh mund te jete perfunduar.

  Me respekt.
   

Shpërndaje faqen

Loading...