1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Krijo Website Falas - Ska nevoj per njohuri!

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga Mr darki, 27 Prill 2019.

 1. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje! Si jeni?

  Doja t'ju tregoja me projektin me te ri qe kemi krijuar se fundmi.. www.webz.al

  Nepermjet kesaj platforme ju mund te krijoni totalisht pa patur njohuri ose bushet nje website falas nepermjet subdomain .webz.al !

  Thjesht merr dhe hidh nepermjet platformes.

  Pres sugjerime nga antaret e forumit!

  Flm.
   
  Elion1, @science, Gevio dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,484
  Pëlqimet:
  425
  Pikë nga trofetë:
  163
  Ty bravo per nismen dhe uroj te jete afatgjate. Por une kam mare pak frike nga keto lloj projektesh pasi e kane filluar edhe persona te tjere me pare dhe vjen nje dite qe humbet gjithçka. Nese keni plane per tu pasuruar mos merrni meqaf te tjeret dhe mos humbni kohe kote.
   
  Mr darki pëlqen postimin.
 3. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  33
  Çdogjë e gatshme mund të sjellin rrezik me mirë merru me programe profesionale si WordPress .php.ndertimi I faqeve të cilat janë të sukseshme nuk mund të jenë aq të thjeshta
   
  Mr darki pëlqen postimin.
 4. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  28
  Flm per komentet!

  Ideja eshte qe ky projekt eshte me hume per faqe statik per momentin dhe per ato qe nuk kane njohuri..

  Personat mund te te regjistrohen, te zgjedhin dizajnin(ne pune e siper) dhe te fillojne ndertimin me drag and drop.

  Kjo platforme sigurisht nuk rekomandohet per faqe profesionale se akoma nuk eshte aty ku duhet po per fillestaret do jete mese e mjaftueshme.
   
 5. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  185
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  http://prntscr.com/nhpxp8 e une qe sekom gjyshen gjall a muj me kriju nvend tsaj ? , po leje mos bon hajgare me kto texta se po tregohet shum pa seriozitet .
   
  Denisp98 dhe Mr.Gh0$T pëlqejnë postimin.
 6. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  28
  Te jap fjalen qe do ndryshohet dhe e kam para-menduar qe dicka e tile do te ndodhte heret a vone.

  Te kerkoj sinqerisht ndjese vlla dhe do te ndryshohet.
   
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,323
  Pëlqimet:
  966
  Pikë nga trofetë:
  243
 8. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  197
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Cdo pune qe ke bere dhe cdo gje qe ofrone sidomos free eshte per tu falenderuar.
  Do te sygjeroja te kaloje ne nje dimesion tjeter te ofrimit te ketij sherbimi free. Do parapelqeja nje platforem si Altervista ORG, ku te jep mundesin te instalosh wordpress me nje clik dhe mundesi per te blere Domain. Te gjithe e dime qe baza per te nisur nje sito 90% e nisim me WP/Blogger, plus qe ka shume HostFree qe ta ofrojn subdomain dhe mundesi pafund per platforma te gateshme. Nje nder ta me te perdorur eshte infinityfree.
  Nuk dua te dekurajoj, thjesht nje sygjerim qe kalosh ne nje dimesion tjeter, kam pershtypjen se i ke aftesite per te bere shume here me shume, dhe per te qendruar ne nivele te larta.
  Suksese !
   
 9. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faleminderit vlla dhe sigurisht qe wordpress eshte bere dicka esenciale per tregun e websiteve por projekti ka nje qellim tjeter dhe eshte ne i fokusuar si projektet ‘wix’ dhe ‘weebly’. Do te jete komplet si nje cms statike per personat qe nuk kane fare njohuri, sepse tregu shqiptar ne fund te fundit eshte ‘injorant’ akoma ne aspektin e teknologjise duke perfshire websitet.
   
 10. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  298
  Pëlqimet:
  98
  Pikë nga trofetë:
  38
  Hidhi nje sy pjeses tek konfirmimi i email se nuk vjen.
   
 11. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kontrollo gjithashtu folderin spam se ka raste qe IP tona kapen si te tilla.
   
 12. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  28
  Sapo u shtua nje dizajn i ri, qe mund te perdoret per faqe te pergjithshme..
   
 13. arsimz

  arsimz Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  I nderuar per te pergezoj per punen, njeherit e kam edhe nje pyetje per ty: regjistrim mund te bejne vetem personat qe jane nga Shqiperia ?? apo edhe jasht Shqiperis?
   
 14. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje, e kemi lene projektin ne faze pazue sa te kalojme disa projekte te tjera momentale, por cdo gje eshte funksionale dhe nuk do te nderpritet thjesht nuk do te kete perditesime per disa jave.

  Regjistrimi mund te behet si ne shqiperi dhe jashte asaj, mjafton te dini shqip. Edhe numri i telefonit ne regjistrim nuk eshte nje kriter i nevojshem.
   
 15. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  373
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  hmmmm problem esht me ksi lloj projekte...

  ktu garancioni esht ZERO qe nje dit sdo mbyllet (sidomos nese esht projekt shqiptar ket e ke garant si zoti një)

  per me zhvillu ksi lloj projekti FALAS qe me u finansu vetem nga ndoj reklam duhet shum kapital me pas, shum peshk i madh me kon sic jan JIMDO & WIX
  POR GJITHSESI SUKSESE
   
 16. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Aty te "logohu" ndoshta o mir me bo "logohu/kyqu" ose "kyqu ne llogari"
  +
  Nese nuk kam numer te shqiperis?
  http://prntscr.com/o0zvac
   
 17. bleronahaisd

  bleronahaisd Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  spo vjen ne email per te konfirmuar ?
   
 18. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  298
  Pëlqimet:
  98
  Pikë nga trofetë:
  38

  Shiko tek SPAM
   
 19. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  110
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje, emaili duhet t'ju vije brenda disa sekonda. Neqoftese jo duhet te jete ne spam.
   
 20. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  709
  Pëlqimet:
  427
  Pikë nga trofetë:
  143
  Paska dal fjala jote qenka mbyll vertet :A
   

Shpërndaje faqen

Loading...