1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Krijimi i nje Wallet ne Binance (Exchange)

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga Avioni, 12 Shkurt 2021.

 1. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  218
  Pëlqimet:
  91
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje antare te forumit ITshqip.com
  Koheve te fundit per shkak te rritjes se vleres, te monedhave virtuale , kam vene re qe eshte nje interes teper i larte per krijime te accounteve te Bitcoin, ku mund te tregtojne, blejne apo shesin crypto

  Si te hapim nje llogari ne BINANCE (Exchange ne te cilin mund te shkembejme monedha nga nje crypto ne nje tjeter dhe munde te bejme pagesa me karte krediti apo debiti)

  Linku i rregjistrimit ne Binance me refferal timin:
  https://www.binance.cc/en/

  [​IMG]

  Ketu do te plotesoni emailin dhe te vendosni nje password me te pakten 1 shkronje te madhe , 1 numer, dhe te kete me shume se 8 karaktere.

  [​IMG]


  Pasi te vije kodi me 6 shifra i verifikimit ne email, ju duhet ta vendosni ate kod, he hapesirat boshe.

  [​IMG]

  Me pas do te hapet llogaria juaj dhe do te ju kerkoje te verifikoni celularin dhe ID tuaj.
  Ju mund ta verifikoni ID tuaj vetem me nje ID dhe nje selfie live.
  Me pas mund te tregtoni cilat monedha te deshironi.
  Per nje eksperience sa me te sigurte ju sugjeroj qe gjithmone te lini te aktivizar identifikimin me 2 faktore.

  Kam edhe nje sugjerim i cili do te ju ndihmoje.

  Nese doni te blini Bitcoin, por po gjeni vetem ethereum?
  Bleni ethereum, me pas menjehere kthejeni ne USDT dhe me pas mund te gjeni nje moment te arsyeshem per ta kthyer ne Bitcoin. Ose mund ta ktheni menjehere nga ETH ne BTC.
  Pra kjo metode ju ndihmon per te minimizar humbjet.

  Nuk doja te nisja te flas se cfare eshte Bitcoin dhe ku mund te blejme , edhe disa gjera te tjera sepse pashe qe ekyistojne edhe disa tema qe kane te njejtat informacione.
  https://forum.itshqip.com/threads/gjithcka-rreth-bitcoin.51282/

  I ftoj te gjithe antaret e forumit te cilet duan te ndajne mendimet e tyre dhe sugjerime, te gjejne pak kohe dhe te japin mesime per antaret e tjere, flm.
   
  Last edited by a moderator: 12 Shkurt 2021
  miraxh, Corleone21 dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
 2. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  481
  Pëlqimet:
  240
  Pikë nga trofetë:
  53
  @Avioni Pershendetje! Mqns tema eshte e hapur dje bera disa blerje Ripple XRP me Credit Card dhe pas 2 blerjeve spo me lejon me me marr me credit card. A ka naj zgjidhje per kete ?
  [​IMG]
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,965
  Pëlqimet:
  1,051
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nese karta eshte e jotja dhe nuk ke perdorur gje ilegale do te sugjeroja tu shkruash suportit se ku qendron problemi. vetem ata mund te japin nje pergjigje te sakte dhe mund te te zgjidhin problemin.
   
 4. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  481
  Pëlqimet:
  240
  Pikë nga trofetë:
  53
  eshte legale personalja e imja por nuk e di ca problemi pati
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,965
  Pëlqimet:
  1,051
  Pikë nga trofetë:
  343
  si e referova kontakto me suportin, ndoshta sistemi te ka bllokuar. ky problem ndodh rendomt ne shqiperi pasi problemin e kane ISP ne shqiperi perdorin 1 IP per nje zone te madhe.
   
 6. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  218
  Pëlqimet:
  91
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ke shume te drejte, i sugjeroj antarit me lart te kerkoje nga isp 1 ip vetem per vete , nese nuk e jep kete sherbim kompania , athere kerko ndryshim te ip .
  Nuk kam bere blerje me cc ne binance, kshuqe nuk kam info se pse mund te jete bllokuar. Bej cfare tha antari me lart.
   
 7. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  552
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  73
  Me sa e di un vetem 1her te lejon te blesh nga shtet tona al,ks,mk ...etc
  nuk eshte problemi tek ti por tek te gjith ste lejon disa her tblesh nga shtet tona te "lodhura"
  gjeja me e mire, blej me cash dhe me lir dhe me mire :)
   
 8. julianccc

  julianccc Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  prsh ku mund te blesh me cash me lire?
  dhe cili wallet mendon se eshte me i mire per ti ruajtur? flm
   
 9. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  552
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  73
  exCoins.me - crypto exchange - Ks dhe tjera vene se di (munesh me shku nzyra tktyve)
  Crypto Tresor - Mk,Al,Ks (munesh me shku nzyra tktyve)
   
 10. manutd

  manutd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  132
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Wallet i sigurt poashtu eshte : https://www.exodus.com/

  Ndersa per te blere nga njerzit me CASH nvaret nga % e tyre.

  Per kompanit qe ka cekur me larte antari nuk kam informacione rreth % te tyre.
   

Shpërndaje faqen

Loading...