1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Krijimi i një Usb Bootable

Tema tek 'GNU/Linux' e hapur nga AlbIT.fr, 26 Tetor 2018.

 1. AlbIT.fr

  AlbIT.fr Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  13
  Prsh jam i ri ne ket Web Faqe. Ju komplimentoj per punen e ber.

  Pyetja ime është: Pasi qe une vendos imazhin ISO ne USB dhe pasi e bej rregullimin ne bios qe aj te ndizet ne ISO'n e vendosur ne USB. Por ajo nuk funksionon.

  A e din ndokush se ku mundet te jet problemi?

  Aplikacionet e perdorura jan:

  1.Yumi
  2.Rufus
   
 2. GhOsT-BoY

  GhOsT-BoY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  166
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  18


  Provo ket metod.
   
  AlbIT.fr pëlqen postimin.
 3. AlbIT.fr

  AlbIT.fr Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  13
  Thnx Shqipe
   
  Elion1 dhe GhOsT-BoY pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...