1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Krijimi i accounteve gmail

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga sanitas, 24 Qershor 2021.

Tags:
  1. sanitas

sanitas Anëtar

Postimet:
    2
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    A ka nje limit accountesh qe mund te krijosh me nje numer? Duke lexuar pashe qe ca thonin mund te krijosh 5-10, ca thonin vetem 2 per numer, ca thonin qe duhet ndryshuar IP sa here qe krijon account etj. Ka njeri eksperience me kete gje?

2. ﴾.﴿

﴾.﴿ Anëtar Legjendë

Postimet:
    4,054
    Pëlqimet:
    1,432
    Pikë nga trofetë:
    243
    nuk e di fiks sa gmail accounts mund te regjistrosh me 1 tel por e sigurte qe ka kufizim

3. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,933
    Pëlqimet:
    1,044
    Pikë nga trofetë:
    343
    Para disa vitesh mu desh te hapja 20 llogari per nje shkolle private dhe nuk pata problem, por gjerat kane ndryshuar nga atehere. Plus qe nese je me IP shqiptare mund te futesh ne blacklist me shpejte.

4. Slumerican

Slumerican Anëtar Aktiv

Postimet:
    240
    Pëlqimet:
    46
    Pikë nga trofetë:
    38
    Gmail ndrron algoritmin dhe rregulloren shume shpesh. Nuk eshte e qart se sa eshte limit por me sa e kom kuptu une (nga eksperienca personale) nuk ka limit nese din me bo bypass. Para disa viteve ishte nje trik me kriju sa te duash gmail accounts pa e regjistruar numrin. Ishte permes nje linku te mobile android verzionit, funksiononte pa problem. Tash me sa e di ajo metod nuk funksionon. E kam linkun ende nese te duhet ta dergoj. Sigurisht ka edhe metoda te tjera per te hapur llogari pa limit me te njejtin numer/apo pa numer hiq. Qysh osht cek edhe ma heret ndikon IP,lokacioni,cookies ne browser dhe te tjera... Te kisha preferu me perdor ndonje VPS/VPN per te hapur llogari. te kisha preferu me i hap 2 max brenda 1 ore ne secilen IP. Momentalisht kam 65 gmail accounts aktive dhe reth 30 prej tyne jan te lidhur me numrin tim personal. Hulumto ne forume/www. Good luck

Shpërndaje faqen

Loading...