1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Krijim kanali televiziv

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga MusicAlbaniaTV, 11 Korrik 2021.

 1. MusicAlbaniaTV

  MusicAlbaniaTV Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,054
  Pëlqimet:
  1,432
  Pikë nga trofetë:
  243
  i ke te drejtat per ato qe do re-trasmetosh ?
   
 3. MusicAlbaniaTV

  MusicAlbaniaTV Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Un po them per paisjet. po marr shembull se per te drejtat e kto e di quhet fol me AMA
   
 4. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  614
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  58
  Se pari duhesh te na informosh a deshiron vetem ne internet apo edhe ne pakot televizive te isp.

  kjo kartele lidhet me pc dhe kablo SDI, Mikseta e dergon pamjen deri tek kartela kartela e rikthen ne HDMI > HDMI e dergon deri tek transmetuesi > transmetues deri tek mikrotik paisja e cila konfigurohet ne ane te ip te cilen ju dergon ISP e tani ne ato ip behet play nga ana e kesaj paisje ne foto.[​IMG]
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 5. MusicAlbaniaTV

  MusicAlbaniaTV Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  E dua qe te shfaqet ne pakot televizive pershembull : RTSH
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,933
  Pëlqimet:
  1,044
  Pikë nga trofetë:
  343
  Duhet te kontaktosh me rtsh pasi nuk besoj se i di ndonjeri ketu kushtet qe kane ata.
   
 7. MusicAlbaniaTV

  MusicAlbaniaTV Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  po per ne internet streaming ne internet
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,933
  Pëlqimet:
  1,044
  Pikë nga trofetë:
  343
  Si do qe te jete kushtet i vendos rtsh.
   

Shpërndaje faqen

Loading...