1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kopmani OnePlus premton se mund te karioje baterin per vetem 39 minuta

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Poshnjari, 5 Tetor 2020.

 1. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,483
  Pëlqimet:
  857
  Pikë nga trofetë:
  343
  Modeli OnePlus 8T i cili do të njoftohet zyrtarisht më datë 14 Tetor, pritet të sjell një kohë më të shpejtë karikimi nga ai i paraardhësit. Kjo që do të arrihet falë teknologjisë Warp Charge 65. Sipas kompaninë, smartfoni OnePlus 8T do të ketë një fuqi më të madhe karikimi. Kjo teknologji e re jep mundësin që të mbushet plotë bateri në vetë 39 minuta dhe 58% në vetëm 15 minuta. Me sistemin e baterisë dyshe, jepet mundësia që të karikohet me dyfishin e shpejtësisë nga modeli OnePlus 8 Pro. Kurse teknologjia Warp Charge 30T që e mbështet nuk lejon të mbinxehet bateria gjatë karikimit, referon kompania. Kjo madje akoma edhe kur është në funksion.

  Madje edhe kablloja e ushqimit ka një përputhshmëri të lartë me aparate të tjera. Përkrahë karikim PD deri 45W për përdorim me aparate të tjera që përdorin teknologjinë USB-C si laptop dhe tablete. “Procedura e karikimit duhet të jetë e shpejtë dhe e thjeshtë për të mos ngarkuar aspak jetën virtuale”, deklaroi Drejtori Ekzekutiv i OnePlus, z. Pete Lau. “Me synimin për të ofruar një përvojë flagshipi të shpejtë dhe normal, tek modeli OnePlus 8T përshtatëm ndryshimin tonë me karikim të shpejtë. Teknologjia e re Warp Charge 65 vazhdon të ndryshoi pikëpamjen se si mendojnë njerëzit për sa i përket karikimit”, referoi z. Pete Lau. Burimi: Lajme Teknologjike
   
  @science, Alkeo, Bilal dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. Bilal

  Bilal Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  18
  Xiaomi mi 10 ultra me te njejten teknologji dhe kapacitet baterie 4500ma po karikohet akoma me shpejt. 100% ne 23 minuta dhe 41% ne 5 minuta.
   
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,826
  Pëlqimet:
  1,273
  Pikë nga trofetë:
  243
  kur te fillojne baterite te plasin/prishen atehere do flasim perseri :D
   
  Poshnjari dhe Bilal pëlqejnë postimin.
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,483
  Pëlqimet:
  857
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kam kohe qe nuk jam i informuar me kete teknologji. Prandaj mu duk diçka interesante.
   
  Bilal pëlqen postimin.
 5. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  722
  Pëlqimet:
  262
  Pikë nga trofetë:
  93
  fiks
   
 6. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  722
  Pëlqimet:
  262
  Pikë nga trofetë:
  93
  Por ne lidhje me problemin e degradimit te baterise nese perdorim fast charger mund te merrni me shum informacion ktu ;)
   
  Bilal dhe ﴾.﴿ pëlqejnë postimin.
 7. Bilal

  Bilal Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  18
  Aruni eshte nga te preferumit e mi
   
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,826
  Pëlqimet:
  1,273
  Pikë nga trofetë:
  243
  o_O
  Realme announced its 125W UltraDART Flash Charging technology
  Code:
  https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/realme-125w-charger-teased-madhav-sheth-wltradart-flash-charging-technology-2303104
  https://www.androidauthority.com/realme-125w-charging-1137601/
  
   
  Bilal pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...