1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kopmani OnePlus premton se mund te karioje baterin per vetem 39 minuta

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Poshnjari, 5 Tetor 2020.

1. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,483
    Pëlqimet:
    857
    Pikë nga trofetë:
    343
    Modeli OnePlus 8T i cili do të njoftohet zyrtarisht më datë 14 Tetor, pritet të sjell një kohë më të shpejtë karikimi nga ai i paraardhësit. Kjo që do të arrihet falë teknologjisë Warp Charge 65. Sipas kompaninë, smartfoni OnePlus 8T do të ketë një fuqi më të madhe karikimi. Kjo teknologji e re jep mundësin që të mbushet plotë bateri në vetë 39 minuta dhe 58% në vetëm 15 minuta. Me sistemin e baterisë dyshe, jepet mundësia që të karikohet me dyfishin e shpejtësisë nga modeli OnePlus 8 Pro. Kurse teknologjia Warp Charge 30T që e mbështet nuk lejon të mbinxehet bateria gjatë karikimit, referon kompania. Kjo madje akoma edhe kur është në funksion.

Madje edhe kablloja e ushqimit ka një përputhshmëri të lartë me aparate të tjera. Përkrahë karikim PD deri 45W për përdorim me aparate të tjera që përdorin teknologjinë USB-C si laptop dhe tablete. “Procedura e karikimit duhet të jetë e shpejtë dhe e thjeshtë për të mos ngarkuar aspak jetën virtuale”, deklaroi Drejtori Ekzekutiv i OnePlus, z. Pete Lau. “Me synimin për të ofruar një përvojë flagshipi të shpejtë dhe normal, tek modeli OnePlus 8T përshtatëm ndryshimin tonë me karikim të shpejtë. Teknologjia e re Warp Charge 65 vazhdon të ndryshoi pikëpamjen se si mendojnë njerëzit për sa i përket karikimit”, referoi z. Pete Lau. Burimi: Lajme Teknologjike

@science, Alkeo, Bilal dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
  2. Bilal

Bilal Anëtar

Postimet:
    41
    Pëlqimet:
    17
    Pikë nga trofetë:
    18
    Xiaomi mi 10 ultra me te njejten teknologji dhe kapacitet baterie 4500ma po karikohet akoma me shpejt. 100% ne 23 minuta dhe 41% ne 5 minuta.

3. ﴾.﴿

﴾.﴿ Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,826
    Pëlqimet:
    1,273
    Pikë nga trofetë:
    243
    kur te fillojne baterite te plasin/prishen atehere do flasim perseri :D

Poshnjari dhe Bilal pëlqejnë postimin.
  4. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,483
    Pëlqimet:
    857
    Pikë nga trofetë:
    343
    Kam kohe qe nuk jam i informuar me kete teknologji. Prandaj mu duk diçka interesante.

Bilal pëlqen postimin.
  5. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    722
    Pëlqimet:
    262
    Pikë nga trofetë:
    93
    fiks

6. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    722
    Pëlqimet:
    262
    Pikë nga trofetë:
    93
    Por ne lidhje me problemin e degradimit te baterise nese perdorim fast charger mund te merrni me shum informacion ktu ;)

Bilal dhe ﴾.﴿ pëlqejnë postimin.
  7. Bilal

Bilal Anëtar

Postimet:
    41
    Pëlqimet:
    17
    Pikë nga trofetë:
    18
    Aruni eshte nga te preferumit e mi

8. ﴾.﴿

﴾.﴿ Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,826
    Pëlqimet:
    1,273
    Pikë nga trofetë:
    243
    o_O
    Realme announced its 125W UltraDART Flash Charging technology
    Code:
    https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/realme-125w-charger-teased-madhav-sheth-wltradart-flash-charging-technology-2303104
    https://www.androidauthority.com/realme-125w-charging-1137601/

Bilal pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...