1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Konvertimi nga video kadest ne dvd

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Zeshkani200, 13 Qershor 2019.

 1. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ne qfar formati me. I kthy video kasetat e vjetra ne dvd
  DV
  AVI
  MPEG
  VCD
  DVD
  WMC
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,658
  Pëlqimet:
  1,143
  Pikë nga trofetë:
  243
 3. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,214
  Pëlqimet:
  737
  Pikë nga trofetë:
  343
  AVI ose MPEG.
   
 5. Zeshkani200

  Zeshkani200 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  259
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  Avi nxan shum. Ven mpeg kfalitetin shum dopt
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,214
  Pëlqimet:
  737
  Pikë nga trofetë:
  343
  Mund te perdoresh mpeg4 ose mp4. Nese do cilesi me te lire mkv.
   
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,658
  Pëlqimet:
  1,143
  Pikë nga trofetë:
  243
  nqs flasim per standarte dvd-video (authoring) player , atehere mpeg2 eshte formati i sakte
  ne kete menyre dvd-video do luhet nga te gjitha players qe u permbahen standarteve

  nqs flasim per dvd data qe permban videos atehere luan rol se cfare decoder ka dvd-player-i, cfare formatesh mund te luaj.
  cilesia e kasetave nuk eshte ndonje cilesi e larte keshtu qe cfare do codec qe do perdoresh gjate konvertimit nuk do humbasi pothuajse asgje
   
  Zeshkani200 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...