1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Konvertimi i dokumentave nga PDF ne WORD!!

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga uniku, 23 Janar 2017.

 1. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje!
  Kemi disa dokumenta te skanuara dhe me pas jane hedhur ne nje file ne PDF, doja te dija nese ka ndonje program i cili bene te mundur kopjimin e tekstit nga fotot, sepse e kemi bere konvert to word por i njerr si foto dhe nuk te lejon te besh edit brenda file.
  Nuk e di nese u shpjegova qart:)
  Faleminderit :)
   
 2. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Provo niher:
  Code:
  http://www.onlineocr.net
   
 3. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Te falenderoje por keto jane dokumenta pune dhe nk eshte mire qe te behet konvertimi online.Gjithsesi te falenderoje.

  Sent from my E5306 using Tapatalk
   
 4. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  Acrobat Pro DC.
  kushton rreth 150€.


  met mira
   
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,726
  Pëlqimet:
  1,199
  Pikë nga trofetë:
  243
  të duhet 1 OCR program
  kërko në google për free OCR program  ose shiko për torrent

  Adobe Acrobat Pro
  ABBYY FineReader PRO
  Readiris Pro
  OmniPage Ultimate
   
 6. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese jane dokumentet e skanuar nuk mundesh me editu sepse eshte vetem si foto, nese dokumenti eshte punu ne word dhe pastaj eshte konvertu ne pdf ateher mundesh me kthy prap ne word pa prblem me acrobat pro.
   
  uniku pëlqen postimin.
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,726
  Pëlqimet:
  1,199
  Pikë nga trofetë:
  243
  varet cfarë dokumenti është
  po të jetë 1 dokument text foto atëherë e kthen në text (text të pa formatuar)
  po është ndonjë photoshop foto me text, atëherë vështirë të harrish dicka

  @uniku
  ti provoje se nuk humbet
  program free : http://www.paperfile.net/download.html
   
  uniku pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...