1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Konfigurimi i wifi me VPN

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Lodvald, 10 Shtator 2018.

 1. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,158
  Pëlqimet:
  612
  Pikë nga trofetë:
  258
  Kam nje biznes se ka 3 unifi , i kam konfiguru ne rregull krejt . Kan ip perkatesisht 192.168.4.5/6/7 kam kriju userin e pasw me u lidh me vpn pptp , lidhem krejt gjithcka ne rregull . Pingoj keto ip nga zyra krejt ne rregull kur hap unifi controllerin nuk mi qet aktive thote inaktive, ku mund te jete problemi apo nuk te lejon ubiquity me ba konfigurimin me ane te vpn ?
   
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,201
  Pëlqimet:
  1,339
  Pikë nga trofetë:
  343
  Cili eshte pool qe e merr nje paisje kur lidhesh me VPN, po supozoj qe nuk eshte nga ai range 192.168.x.x, por ndonje tjeter.

  Shiqo a e ka te lejuar casjen ne Admin portal nga ai range qe konfigurohet VPN.

  Klm
   
 3. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,158
  Pëlqimet:
  612
  Pikë nga trofetë:
  258
  Pool qe merr eshte 192.168.50.2-254
  Ku me e pa kyt ?
   
 4. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  314
  Pëlqimet:
  53
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nese ti qet paisjet "Disconnected" ne unifi controller, atehere bone disable windows firewall edhe hape prape.
   
 5. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,201
  Pëlqimet:
  1,339
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ne unify. Shiqo ne dokumentacion tregon rreth ketij probl. Mundet me e pas emrin "Quarantine Network" ose "VPN pool"
   

Shpërndaje faqen

Loading...