1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Konfigurimi i wifi me VPN

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Lodvald, 10 Shtator 2018.

1. Lodvald

Lodvald Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,098
    Pëlqimet:
    596
    Pikë nga trofetë:
    258
    Kam nje biznes se ka 3 unifi , i kam konfiguru ne rregull krejt . Kan ip perkatesisht 192.168.4.5/6/7 kam kriju userin e pasw me u lidh me vpn pptp , lidhem krejt gjithcka ne rregull . Pingoj keto ip nga zyra krejt ne rregull kur hap unifi controllerin nuk mi qet aktive thote inaktive, ku mund te jete problemi apo nuk te lejon ubiquity me ba konfigurimin me ane te vpn ?

2. Fannol Gashi

Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

Postimet:
    3,169
    Pëlqimet:
    1,293
    Pikë nga trofetë:
    343
    Cili eshte pool qe e merr nje paisje kur lidhesh me VPN, po supozoj qe nuk eshte nga ai range 192.168.x.x, por ndonje tjeter.

Shiqo a e ka te lejuar casjen ne Admin portal nga ai range qe konfigurohet VPN.

Klm

3. Lodvald

Lodvald Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,098
    Pëlqimet:
    596
    Pikë nga trofetë:
    258
    Pool qe merr eshte 192.168.50.2-254
    Ku me e pa kyt ?

4. ThumperTM

ThumperTM Anëtar Aktiv

Postimet:
    300
    Pëlqimet:
    43
    Pikë nga trofetë:
    38
    Nese ti qet paisjet "Disconnected" ne unifi controller, atehere bone disable windows firewall edhe hape prape.

5. Fannol Gashi

Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

Postimet:
    3,169
    Pëlqimet:
    1,293
    Pikë nga trofetë:
    343
    Ne unify. Shiqo ne dokumentacion tregon rreth ketij probl. Mundet me e pas emrin "Quarantine Network" ose "VPN pool"

Shpërndaje faqen

Loading...