1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Konfigurimi i DreamBox qe te punoje me IPKO!

Tema tek 'Mësimet e Përzgjedhura' e hapur nga Fannol Gashi, 22 Shtator 2010.

 1. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16

  kontakto ne mp
   
 2. ONNZ

  ONNZ Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  oo vlla spo di me qu ne ket forum pm po tu kisha lut me ma qu adresen tane ti pm :S! se sjom ka di ose add [email protected]
   
 3. fujitsulaptop

  fujitsulaptop Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  si mundem me bo qe dreamboxi me punu me modem te postes ,kam wireless routeriin tp link td-w8951nd ,,, ,, sa here e provoj dreamboxin permes ketij routeri ,me ristarton apo me fik driten e adsl te modemit , apo nuk ndezet drita me fare ,, ndersa kur e provoj dreamboxin me marr rrjet permes pc ,me punon super ,,,
   
 4. JetonK

  JetonK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  325
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  A po na spjegon qka osht Dreambox ?
   
 5. grumbulli

  grumbulli Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
  dreambox eshte nje tv receiver i fuqizuar nga linux
  [​IMG]
   
 6. JetonK

  JetonK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  325
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  @grumbulli - sqarona me shume i nderuar. Se per qka sherben ?
   
 7. Golden Star

  Golden Star Anëtar Aktiv

  Postimet:
  198
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  sa kushton perafersisht WirelessRouter-i ???
   
 8. IMPACT

  IMPACT Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  kush don cccam apo c-line per dreambox le te kerkon ne e-mail [email protected] per paketat TRING TV DHE DIGITALB HD


  ja disa cline per test me shiku si punon ok TRING TV & DIGITALB


  C: amirsat.no-ip.info 24000 server3 amirsat.com
  C: amirsat.no-ip.info 24000 server2 amirsat.com
  C: amirsat.no-ip.info 24000 server1 amirsat.com


  [email protected]
   
 9. besari1

  besari1 Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  flm shum per kete post :D
   
 10. Lulzim_Pc

  Lulzim_Pc Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  A muindesh me mi qu serverat per mem ba kanalt e mbyllur ne dreambox per mu lidh me pc
   
 11. Endrithalili1

  Endrithalili1 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ju lutem nese keni nje video si me ba ne dreambox me punu kanalet e ipkos , email: [email protected]
   

Shpërndaje faqen

Loading...