1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Konfigurimi i DreamBox qe te punoje me IPKO!

Tema tek 'Mësimet e Përzgjedhura' e hapur nga Fannol Gashi, 22 Shtator 2010.

 1. edoni15

  edoni15 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  478
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  poo ku mujj me gjet ni linje qe bonn mir ose sa kushton me ble
   
 2. InsideMan

  InsideMan Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  nese nuk priton amunesh me ba ni tuturial me vidoe edhe eshte shume ma e kjart
  nese behet me video do te ishte perfekt
   
 3. NewGimi

  NewGimi Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Kerkoj Falje Per Vones
  ni linje kusht spaku 7 ero per ni muaj edhe varet krejt se far paketa mund te ket aj qe bon ti shembull abonim
  a mo shumica qe kan sever per sharing kushtojn per 3 muaj 32 ero kshtu diqka po ka edhe ka 5 ero per muaj a mo per ata nuk di se kush mund te ket
   
 4. NewGimi

  NewGimi Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0

  ja nje klip per ty per ta kuptuar pak a shum se si duhet te dish per dreambox a mo osht klip qe e kom marr kuptohet ne youtube

  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aQDNBp6w97w[/youtube]
   
 5. arditi-s

  arditi-s Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  un kam dreambos 500s edhe ka punu i ka hap tgjitha kanalet tring&digjitalb deri para ndalimit tash nuk i hap e kam ba me softwar tjeter dhe me kartel tring a ka naj munsdi mej hap edhe kanalet e digjitalb-it me kte kart

  Flm...
   
 6. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16

  me kartel te tring digital nuk ka mundesi te hapen Digitalb
   
 7. NewGimi

  NewGimi Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  kush din te fllasherat dreambox 500 ne kete softwer qe do ta postoj linkun e ka ni file me shkarku ne kete image ku mund te shini Digitalb Tringa sky etj... TV
  ky per me i hap keta kanale duhet shkarkosh ne image online e ka emrin Btkcam se pari e prekim pullen blue ne komand edhe pastaj shkojm addons edhe e shofim ku shkrun hacksat addons edhe hyni aty edhe e shkarkoni pas se te hini me shkarku ku te klikoni ne hacksat veq shkon pak te posht edhe e shef ku shkrun hacksat 10 entries

  edhe hyn aty edhe mjafton me shkarku Btkcam in i cili na lejon te shofim tv qe jon me pages
  a mo ta dini qe nuk punojn shum shum perfekt kanalet me kete file a mo ne shumicen e rastev pun pa problem

  ja linki per kete image

  Download:
  <a class="postlink" href="http://www.sendspace.com/file/9nrpri" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.sendspace.com/file/9nrpri</a>
   
 8. NewGimi

  NewGimi Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ja edhe Backup e dreambox tim qe e perdori une ne vet kush din me fllasherat e ka krejt ne rregull mjafton veq me fllasherat edhe e ka ne rregull

  Download:
  <a class="postlink" href="http://www.sendspace.com/file/eo6spx" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.sendspace.com/file/eo6spx</a>

  ja edhe ni video qe ju tregon qysh me flasherat ni DM

  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xn2pMZ1kVBM[/youtube]
   
 9. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  newgimi me Btkcam mund te shikohen shum pako por eshte problem qe ka shum freeze edhe shum her del offline :D
   
 10. NewGimi

  NewGimi Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  albbi une e di se hap shum paketa btkcam a mo une ju kom tregu atyve qe nuk din qaq shum info per to a mo nuk ka edhe qaq shum frezz qysh je ka mendon ti se dikur von naten punon shum mir pa frezz hiq edhe paradite per me kqyr naj filem etjjj e sa i perket per off nuk del as ni her vlla kaq kalo mir nihemi
   
 11. edoni15

  edoni15 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  478
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  48
  po qa pot vynn btkcccam kur tu lujt el classico me tu nal kaa vdekje asht edhe naten neve nuk na vynn se krejt fjett

  edhe mu mu doket ma mir me punu me cline
   
 12. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  733
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  @albbi me sa shoh paske shum njohuri rreth shitjeve te dreambox dhe konfigurimit te tyre, un e kam ble prej njerit prej maqedonie DB qe ka shitur shum ne Prishtin resivera jo vetem DB, nese e njeh mund te me tregosh a i ka kinez apo jan origjinal ?!
   
 13. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16

  @rilinds hahha ka shum dyqane ne prishitn edhe ne kosov qe shesin dreambox nese e ke bler 30-40 euro dm 500s normalisht qe o klone se po te ishte origjinal qmimi i tij do te ishte se paku 250 euro nese e ke ble dremabox HD klone 160 euro ndersa original kushton se paku 450 euro deri ne 850 euro
   
 14. Ufoujku

  Ufoujku Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Dreambox800dm I hap he digital it flm
   
 15. Ufoujku

  Ufoujku Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  si Mund me ble per nje vit programin per dreambox dm 800 hd
   
 16. Ufoujku

  Ufoujku Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ufoujku


  .


  Antarësuar: 19 Shkurt 2012 10:05
  Poste: 2
  Pikë Reputacioni: 0  Postuar: 19 Shkurt 2012 10:24 
   
  si Mund me ble per nje vit programin per dreambox dm 800 hd
   
 17. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  shko prezentohu niher te tema perkatse pastaj kerko ndihm edhe jo double post ose ne ket rast si ti triple post :D

   
 18. Ufoujku

  Ufoujku Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ufoujku


  .


  Antarësuar: 19 Shkurt 2012 10:05
  Poste: 2
  Pikë Reputacioni: 0


  Ku Mund ta blej nje dreambox dm500s
  Postuar: 19 Shkurt 2012 10:24 
   
  si Mund me ble per nje vit programin per dreambox dm 800 hd
   
 19. ONNZ

  ONNZ Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  jom i interesum per me konfiguru 1 dreambox ama po du me ba sky italia nese din dikush kush mundet me ma ndreq 1 pm
   
 20. ONNZ

  ONNZ Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  a ka dikush pergjigjje per kete
   

Shpërndaje faqen

Loading...