1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Konfigurimi i DreamBox qe te punoje me IPKO!

Tema tek 'Mësimet e Përzgjedhura' e hapur nga Fannol Gashi, 22 Shtator 2010.

 1. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,259
  Pëlqimet:
  1,438
  Pikë nga trofetë:
  343

  Nuk Besoj :)
   
 2. meteora

  meteora <Hello World> Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,438
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  78
  DREAMBOX i ka ardh fundi gati . sepse eshte ILEGALE
   
 3. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,259
  Pëlqimet:
  1,438
  Pikë nga trofetë:
  343

  Cdo gje ilegale me kalimin e kohes vetem perparon edhe me shume :).

  Po flitet qe deri dhjetor dhe nuk do funksinoj me, por jo DigitAlb po thojn qe ka mu nal po jo, dalin HD dhe thjesht e blen dreambox-in HD edhe prap funksionon :). Ndersa per kanalet tjera Sky te Italis, Premierat e Gjermanis, Tring, ... etc. ato do funksionojn edhe me dreambox-in e vjeter pa problem :D
   
 4. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  735
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  Me sa kam degjuar kan nisur te inportojn DREAMBOX fake(made in china) veq se di sa eshte e vertet :)
   
 5. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16

  shumica e dreamboxave qe i perdorin te na jan clone nuk jan origjinale pasi qe keta clone kushtojn dikun 40-50 euro edhe shumica jan prodhim kinez e dreamboxat origjinal kushtojn shum shtrejt

  DM 500S clone 40-50 euro n'varet prej lokaleve
  DM 800 HD clone 160 - 210 euro

  sa i perket pakos digitalb per momentin 90% e kanaleve jan ne MPEG-2 deri ne janar te 2012 do te kalojn ne MPEG-4 per ti shikuar mjafton nje DM HD dhe nje C-line e mir pa freeze plus edhe rrjeti kuptohet se veshtir e kan ti ndalin piraterit pasi jan zgjeruar me te madhe:)
   
 6. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  735
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po ama ne clone nuk mundesh ta instalosh CCcam qe instalohet ne dreambox origjinal pra te besh server per dreambox dhe te shperrndassh kanale ndermjet dreambox-ve
   
 7. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16

  rilinds CCcam mund te instalohet edhe ne DM Clone
   
 8. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  735
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  Me nje shok qe ka dreambox clone kemi provuar per ta instaluar por nuk patem sukses.
   
 9. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  ju sigurisht qe e keni bere download CCcam-in permes adonsave ne DM dhe per kete arsye nuk keni dit me instalu edhe nese e ekeni fik dhe e e keni ndez DM-n juve ju ka startu comon interface ccam duhet te instalohet me me softin dcc ose pernjeher me imagin gemini project darkstar apo edhe sifteam :D
   
 10. NewGimi

  NewGimi Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  deri me 1 janar osht digitalb e per paketat tjera nuk dihet hala ka mundesi me zgat ma shum
  a mo per deri ne fund te qeti mujt bojn krejt paket pun pa problem
   
 11. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  735
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  Tash un nese blej nje DM-HD clone a mund ti shikoj kanalet MPEG-4 qe digitalb do hudhet ne 2012 normalisht me sharing te ma jep dikush ??
   
 12. NewGimi

  NewGimi Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  nuk munesh me i pa ti Digitalb me dreambox HD qe e ki ti jo me kta po me as nja hiq se ata ne Rreserver te vetin qe e kan Kaon e kan qipin mrena te integrun mos me mujt me i pa HD e Digitalb veq me Reserver te Digitalb e she HD te Digitalb
  edhe pse kjo shka bojn ata osht ilegal e jo legale ata qe kan ata per mos me mujt me pa HD te Digitalb osht e pa drejt a mo kan par e ku me dit shka bojn ata se kerkun n'bot nuk osht veq me ble gjethqysh reserver qysh te kan ata qef edhe me i hap kanalet e tyve veq me reserver te vetin
  shemull une du me mar ni reserver tjeter qe me pelqen mu edhe normal duhet me i hap edhe HD e Digitalb a mo ata kta e bojn ne menyr ilegale kaq pata me te thon bro kalo mir
   
 13. NewGimi

  NewGimi Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0

  me falni se e citova temen teme se kom bo ni gabim
  kom desht me thon se Digitalb bon pun me dreambox deri ne fund te qeti viti
  e prej vitit 2012 ka me ndryshu kualitetin e fotografis mos me mujt me pa Digitalb me reserver te tjer po veq me Kaon qe e kan ata
  sikur se e kan ndryshu Pingat e shkive nuk hapen mo
  a mo sa i perket paketav tjera hal nuk kan lajmru naj san per mos me mujt me i pa kanalet ne dreambox ose kartsharing

  a mo nja ta dini se dreambox do te vdes ku te gjitha kanalet jon free mos harroni se edhe kryve qe i kan bo
  per mos me mujt me i pa kanalet e tyre edhe kta e thejn mos keni hiq dert kalofshit mir
   
 14. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  735
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  o bac un te veta ty me sharing te kartelave nese e din qka eshte.
   
 15. NewGimi

  NewGimi Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ooo bac edhe une ty te kom thon edhe per sharing edhe pergjethsi po nuk ki kuptu ose nuk e ki lexu mir shka kom thon qe kom shkru po nuk osht me rensi kjo
  a mo ktu qe as me sharing nuk te bon kalo mir
   
 16. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  447
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
   
 17. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  447
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mirmbrama!deshta me ditë ku muj me ble Dreambox,a muj me gjet në gjilan dhe mundsisht edhe me më tregu për çmim.Faleminderit,pres përgjigjen sa më shpejt.
   
 18. albbi

  albbi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  394
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  mundesh me gjet edhe ne gjilan qmimi sillet 45-50 euro clone DM500s ndersa DM Hd 170-200 euro
   
 19. shkelzen

  shkelzen Anëtar Aktiv

  Postimet:
  171
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  hej e çka esht TTL? nqs s'priton me na kallzu sahora
   
 20. shkelzen

  shkelzen Anëtar Aktiv

  Postimet:
  171
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  a ka mundsi me dit qa esht TTL???
   

Shpërndaje faqen

Loading...