1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Kompani per te parkuar domain

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga Poshnjari, 22 Dhjetor 2020.

 1. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Paypal, wire, bitcoin, un zakonisht i terheki me paypal.
   
  getrich pëlqen postimin.
 2. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Sapo mdulen fitimet e muajit dhjetor, nfakt gati gjysm muaji eshte qe i kam aktivizu domain ne bodis se nuk e kam perdor moti koh kto, Dmth kto jan fitimet gati per gjysm muaji veq.
  A ju dulen fitimet juve qe fillut me bodis ? :D
  [​IMG]
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,969
  Pëlqimet:
  1,052
  Pikë nga trofetë:
  343
  Une dje bera lidhjen se isha tek sedo, por nuk e mora vesh se perse me bllokuan llogarine.
   
 4. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Dergoma arsyen e mbylljes qe ta ka dergu sedo ne email?
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,969
  Pëlqimet:
  1,052
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk më kanë derguar email. Kjo më habiti edhe mua.
   
 6. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  717
  Pëlqimet:
  155
  Pikë nga trofetë:
  73
  domaini merr automatikisht vete vizitor apo duhet te jete ndonje domain i famshem per me pas vizitor?
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,969
  Pëlqimet:
  1,052
  Pikë nga trofetë:
  343
  Duhet te jete domain i famshem. Nuk lejohet te gjenerosh trafik. Ndoshta une per ate arsye mund te kem marre bam nga sedo. Jo se gjenerova trafik, por bleva nje domain i cili me sa kuptova me vone kishte marre ban nga Adsense nga pronari i pare. Pasi e bleve u mundova per te aktivizuar Adsense por nuk e pranuan. Por nderkohe u ngrite perseri ne seo. Duket se sistemi i tyre kete gje e kupton si metode te qellimshme.
   
 8. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Edhe nese tkan bo block shkaku domainit tkeq ata te dergojn email arsyen e bllokimit , shkruju ne support pyti qka ka ndodh
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 9. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,188
  Pëlqimet:
  877
  Pikë nga trofetë:
  193
  I honksh met shnosh :tonguewink:
   
  phoenix pëlqen postimin.
 10. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Faleminderit shum
   
 11. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po marr shum mesazhe se si duhet me punu me bodis edhe po ju ndihmoj por jam i zhgenjyn kur disa persona po mendojn me nis me punu me fake views ose mnyra tjera qe ju qojn deri te bllokimi i accountit.
  Mos provoni me punu me fake views ose me qu trafik prej dikun sepse kto faqe pagujn me shum per organic trafic dhe nese e vrejn qe osht naj trafik i keq ju bllokojn e smundeni me i marr paret hiq.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 12. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,969
  Pëlqimet:
  1,052
  Pikë nga trofetë:
  343
  Besoj se me bllokuan per deklarimin e tld-s me duket. Aty kur plotesova kompanine nuk ishte kompania qe kam blere domain dhe vendosa nje tjeter.
  Por nuk kam nerva te merrem me ate. Po provoj kete tjetren.
   
 13. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Kom pas shum her pytje se cila faqe eshte me e mir per me i ble domains, Un per vete e perdori shum ket faqe Dynadot pasi mduket shum e thjesht per me perdor kshtu qe kush deshiron mundet me u regjistru me refereal linkun tem pasi e pash qe fitoni 5$ ne blerjen e ardhshme qe e boni nese regjistrohni me refereal temin.
  ky eshte linku http://www.dynadot.com/?s7u6h8wXa56YJ
   
 14. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Edhe per mujin e kalum dulen fitimet, a po merret najkush me bodis?

  [​IMG]
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 15. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,187
  Pëlqimet:
  295
  Pikë nga trofetë:
  163
  Me sa domaina i ke bo kto fitime , dhe pytja 2 , domainat vetem i ke ble edhe i ke bo monetize me boids , apo nje kohe ke punu me to me kap audienc e pastaj i ke kthy n bodis . fm
   
 16. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,969
  Pëlqimet:
  1,052
  Pikë nga trofetë:
  343
  Une kam vendosur nje domain me trafik nga ballkani por duket se nuk ja vlen. Shpresoj qe te nxjerre parat e blerjes :p
   
  Corleone21 pëlqen postimin.
 17. Corleone21

  Corleone21 Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  8
  1k$? Ska shanse plako me 1 domain pa cu trafik??
   
 18. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,187
  Pëlqimet:
  295
  Pikë nga trofetë:
  163
  HAHA e per TAX form si ja bere
   
 19. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ka rendesi trafiku po me shum ka rendesi se sa persona klikojn ne ato reklama qe shfaqen ne ato domain.
  Kom shum domain mbi 100+ po prej tyne ka qe kan shum visitor po skan klikime hiq, ka tjer qe kan pak visitor po me shum klikime( fitime me shum).
  Pergjithsi jan pak domain qe i kan bo kto fitimet e mdhaja, shembull prej 100 domain ndoshta jan 5-6 qe bojn fitime mdhaja, tjert me centi jon :D
  Kto qe bojn fitime mdhaja jan domain premium dmth edhe kan vleren e madhe te shitjes pasi kan disa keyword qe kerkohen shum, dmth ka visitor pa i bo kurrfar reklame.
   
  getrich pëlqen postimin.
 20. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,656
  Pëlqimet:
  729
  Pikë nga trofetë:
  243
  Varsisht prej reklamave qysh shfaqen, e kom pas domain shiko.tv, ka pas rast per 1 click ka marr mbi $3
   
  Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...