1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kom nevoj per ndihme ne nje projekt oop me c#

Tema tek 'Programim' e hapur nga UnSeen, 28 Dhjetor 2019.

 1. UnSeen

  UnSeen Anëtar Aktiv

  Postimet:
  206
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Projekti eshte nje sistem i menaxhimit te shkolles se ulet,ka disa operacione si regjistrimi i nxenesve,mesuesve,lendeve,notave dhe shfaqjen e mesatareve te nxenesve sipas ditarit. Problemi osht qe kur po ja vendosi ni nxenesi te caktuar nje note secilit nxenes ne ate ditar i behet nota overwrite duke u dyfishuar me vetveten per secilin nxenes. Nese keni mundesi dikush me shiku kodin,projekti osht n github repository https://github.com/g3ntz/ShkollaFaza2
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 2. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Kqyre te `Shkolla.cs1` rreshti 57 e ki
  if (nxenes.ditariID == nxenesiID)

  po besoj ktu duhet me kon nxenes.nxenesiId == nxenesiID
   
  UnSeen pëlqen postimin.
 3. UnSeen

  UnSeen Anëtar Aktiv

  Postimet:
  206
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  E kom provu ama nuk osht problemi aty,e kom lan me ditariID per shkak qe me kqyr a osht ai nxenes i regjistrum ne ditar
   

Shpërndaje faqen

Loading...