1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Kolegji Riinvest apo Ubt

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga DarKZonE, 11 Korrik 2019.

 1. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje miq! Jam ne vitin e 2 ne shkolle te mesme dhe ne te ardhmen deshiroj te studioj shkenca kompjuterike ne UBT, pasi qe kam degjuar se ketu jane kushtet me te mira per kete drejtim. Tani e pash se kolegji Riinvest i kishte bere falas 3 vitet akademike per shkenca kompjuterike. Desha te pyes a eshte ndonje ketu qe e ka studiu kete drejtim ne kete kolegj, si jane kushtet, cilesia e arsimit, a praktikohet ajo qe mesohet teorikisht, etj.
  A ka UBT ndonje gje me te veqante se kto kolegjet tjera pasi qe çmimi ne kete kolegj eshte me i larte?
  Vertet kam nevoj per mendimet e juaja
  Faleminderit paraprakisht!
   
 2. reflect1

  reflect1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  330
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ku e pe a munesh me ma dergu naj foto apo link
   
 3. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
 4. Albin Halitaj

  Albin Halitaj Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje, prap se prap ti duhet me zgjedh se ti ki me shku e me studiu amo na mujm met jap sa ma shum informata , me sa e di un n UBT ma shum msohet gjuha programuse java dihet java asht ma zor ama osht shum e rendshishme me dit ubt asht ma i kualifikun dhe diploma ma e vlefshme , sa i perket RIINVEST ma shume bazohet ne programim me c# ni gjuhe programuese shume e mir tash ti e zgjedh cilin fakultet , amo ncilindo fakultet ti je subjekti qe duhet mu perkushtu shum e me msu ma shume vet se ne fakultet , 60% vet 40% fakultet .
   
 5. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  614
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  58
  UBT, pa diskutim! (mendimi im)
   
 6. SherifSheremetaj

  SherifSheremetaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  112
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  RINVEST ka prodhu studenta ma të aftë prej përvojës sa kam pa.
   
 7. Blendbajgora

  Blendbajgora Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Per shkenca kompjuterike a ja vlen me shku me shume ne RIINVEST apo ne UBT?
   

Shpërndaje faqen

Loading...