1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

KodiTV - Si te aktivizojme IPTV dhe shikojme programe ne gjuhen shqipe

Tema tek 'Video Mësime' e hapur nga Albi Bytyqi, 18 Gusht 2015.

 1. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,080
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Pershendetje antare, vendosa me bo nje video rreth aktivizimit te iptv ne Kodi dhe mundesin qe na ofron per te shikuar tv live. Se cfare eshte Kodi dhe pse sherben osht postu ma heret..
  Linku:
  Code:
  https://forum.itshqip.com/threads/xbmc.27036/
  Ne kete video mesoni sesi ti shikojme disa prej programeve shqip, aq sa kam mujt me rezervu per ju. Ne ditet vazhdim besoje qe kam me nxerr dishka shum ma te mire dhe avancuar ne raste se ka te interesuar.

  Pasi ti keni ndjekur hapat sikur ne video, ka raste ku nuk shfaqet "TV Menu" ose nuk e gjeni IPTV. Atehere veproni keshtu:
  Per IPTV:
  System - Add-ons - My Addons - All - aty kerko "PVR IPTV Simple Client", dhe aktivizo.

  Per "TV Menu": Dhe Tek System - TV - General - beje Enable.

  Bashke me videon poshte e keni linkun edhe nje tuto tjeter ku mundeni me pa sesi me perdor iPhone si telekomande ne KodiTv pc.

  Meqense ketu oshte sektori i video mesimeve nuk po postoj tuton por linkun ku mundeni me pa ose me shkarku prej Mediafire, nese stafi pranon me postu kete tuto me shkrim atehere e postoj ne koment ma posht.
  Linku:
  Code:
  http://www.mediafire.com/download/i6siq1jx64sj6iz/%5BSYBU+KODI%5D+Telekomanda+per+iOS+-+telekomanda.docx
  Gjitha te mirat.

  EDIT:
  P.S Linqet per shkarkim i gjeni ne Description e Videos. Arsyeja qe nuk jan postu ketu eshte (c)copyright te linqeve ku jane stream programet.
   
  Last edited: 31 Gusht 2015
  *VLORI* dhe GunSpeR pëlqejnë postimin.
 2. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  ku me marre listen e kanalave m3u
   
 3. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,080
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Kqyre ne description osht linku nuk e postova ktu per arsye (c) te linqeve ku jan stream programet, jo per qellime tjera qe me ju inponu me shiku videon
  Peace!


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Last edited: 18 Gusht 2015
 4. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  kanallet shqip spo dimme i gjet
   
 5. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,080
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  @beni20
  Lexo postin ma larte e kom cek ku munesh me gjet filen per shkarkim(programet shqip).
  Pasi ta shkarkon e ruan diku edhe e konfiguron sikur ne video pastaj munesh me shiku tv live.

  Nese ki najsan problem gjate konfigurimit trego..
   
 6. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Kur pe kerkoj te Search iptv nuk po del o_O
   
 7. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,080
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Provo me shku kshtu: System - Add-ons - My Addons - All - aty lype "PVR IPTV Simple Client", dhe aktivizo.

  Dhe Tek System - TV - General - beje Enable.
   
 8. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Flm shum po punon Super! ;)
   
 9. Ardi@Net

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  807
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  58
  Proceduren e kryva e mbylla programin e hapa po ky opsioni TV nuk po mshfaqet ??
   
 10. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,080
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  1. A ke shkarku listen e programeve? Nese jo shkarko.

  2. A e ke aktivizu iptv? Nese jo vazhdo keshtu: System - Add-ons - My Addons - All - aty lype "PVR IPTV Simple Client", dhe aktivizo.

  3. A ke aktivizu TV? Nese jo vazhdo keshtu: Dhe Tek System - TV - General - beje Enable.

  Pastaj provo.
   
 11. Ardi@Net

  [email protected] Anëtar i Njohur

  Postimet:
  807
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  58
  Po e aktivizova tani dhe punon per mrekulli faleminderit shume :D
   
 12. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  a k mundesi dikush listen e kanaleve se une nuk po e gjej ose nuk po e shoh !
   
 13. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
 14. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,080
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  @Faton shiko postimet ma larte ta kom jap pergjigjen se ku munesh me gjet linkun.

  @GunSpeR arsyen pse nuk e kom postu linkun e programeve e ceka ne postimin e pare.

  Gjitha te mirat.
   
 15. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  flm hsume
  flm shume
   
 16. saydinx

  saydinx Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A ka mundesi me gjetur linkun per tvsh dhe blue sky TV per iptv
   
 17. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  edhe kete list mundesh me fute ne smartv keshtu e kam bere une
   
 18. saydinx

  saydinx Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  A ke daj kanale tjer per me fute ne ket liste?
   
 19. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,080
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Tvsh veq osht ne listen e programeve ndersa kjo Blue Sky jo! Niher per niher nuk ka te interesuar shum dhe mbetet vetem kjo liste, nese shtohet numri athere besoje qe ka mu rrit.  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 20. saydinx

  saydinx Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Ok flm. Por tvsh nuk po punon ne kodi, gjitha te tjerat gati punojn... Une u mesova se si me bo listen update vet por linkat spo di ni her mei gjetur per te shti ne iptv Qe te punojn tek kodi..
   

Shpërndaje faqen

Loading...