1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kodi +383 i Kosovës tani edhe në Facebook

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Mendy, 17 Gusht 2018.

 1. Mendy

  Mendy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  113
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Deri dje republika e Kosovës në Facebook kishte prefiksin telefonik +381 të sërbis dhe pas disa jave kontakt & feedback me Facebook më në fund erdhi edhe përgjigja pozitive dhe u aprovua kodi i ri nga ekipi i Facebook.
  Tani edhe në Facebook Kosova ka kodin prefiksin e saj +383.
  [​IMG]
   
  Blerton, BlackEagle dhe FitimKurteshi pëlqejnë postimin.
 2. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  322
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Thnx per info!
   
 3. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  E provova nuk po bon me shtu NR
   
  Atdhe Mujaj pëlqen postimin.
 4. Atdhe Mujaj

  Atdhe Mujaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  89
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  As mu
   
 5. Mendy

  Mendy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  113
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Provoni kur e zgjedhni shtetin Kosovo shkruani numrin komplet me prefiks dmth kshtu:

  Country: Kosovo
  +38349
  +38344

  [​IMG]
   
 6. An0nGh0st

  An0nGh0st Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  nuk bojka
   

Shpërndaje faqen

Loading...