1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kërkoj Kerkoj te krijoj nje Team

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga AVM Digital, 11 Prill 2020.

 1. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje te gjitheve. Kerkoj te krijoj nje team duke ju dhene mundesi te gjitheve te punojne ne grup per idete qe une kam dhe ato qe antaret kane. Me duhet nje grup qe te punojme se bashku dhe te ndajme detyrat tona.Dua tju them qe eshte Team jo CEO dmth askush seshte siper askujt secili ka % e vet dhe fitimet e veta. Kush eshte i interesuar re jet pjes e ktij grupi te shkruaje Jam i interesuar (Dhe dicka qe ai person di te bej). (Grupi do jet Transparent ne kerkesat dhe punet qe ne do bejme ne Forumi ItShqip.

  Ju faleminderit
   
  Poshnjari, getrich, miraxh dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,303
  Pëlqimet:
  780
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nisëm e mirë. Uroj të keni sukses. Do bashkohesha edhe unë por rrethanat që kam nuk ma lejojnë.
   
  AVM Digital pëlqen postimin.
 3. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  @Poshnjari te kuptoj bro une po e bej kete per te dhene dhe produktet qe une kam qe te tjeret te fitojn lek. Dmth cdo members nuk do i kerkohet te lej punet e tij personale por te pakten 1ore ose ne ate cka ai din te bej me mire te punoj per profitet e tija.
   
 4. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,424
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  Duhet te japesh me shume detaje se ne lidhje me cka eshte, ose te pakten une nuk e kuptova se cfare kerkon te besh me ate grup.

  Suksese.
   
  @science, perrex, Taboo dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 5. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pajtohem me @Fannol Gashi .
  Per te regrutuar nje Team duhesh te cekeshe dhe kategorin ne te cilen do te veproni, si psh:

  Mobile Apps,
  Programing
  Web Development
  Dropshipping
  Gaming Development
  Marketing etj...

  Keshtu edhe anetaret do ta ken me lehte te dijn, a duhet te futen ne nje team te tille apo nuk i plotsojn kushtet.
   
  @science, Taboo, NANO dhe 3 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 6. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  109
  Pikë nga trofetë:
  53
  Naj jep pak me shume info qe ta dijme se si funksionon per tu bere pjese
   
 7. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  38
  Na jep me shum info per cfare behet fjale etj , flm
   
 8. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me falni te gjithve se nuk e kam cek, Behet fjale per Marketing , DropShipping dhe krijimin e Webeve me platforma Fitmiprurse(qe dmth platforma ku mund tju ofrohet njerzve marketing i mir per Bizneset e tyre).
   
 9. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,563
  Pëlqimet:
  644
  Pikë nga trofetë:
  243
  Un mundem me ju jap ne perdorim domain per qfar do lloj projekti qe keni sepse gati per qdo kategori qe pasni cek me nalt kam domain premium( sidomos per dropshipping).
   
  AVM Digital pëlqen postimin.
 10. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  @phoenix super ndihme nga ana jote. Kto dit marr dhe Serverin Reseller dhe mund te bejme produkte te mira per Dropshipping apo per gjera t tjera
   
 11. wayfarer

  wayfarer Anëtar Fillestar

  Postimet:
  66
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje, nese krijoni ndonje team per dropshipping do te isha i interesuar te bashkohem...
   
  AVM Digital pëlqen postimin.
 12. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  Come On Shkrujum DM te jap Kontaktet per tu bashkuar me grupin
   
 13. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me duhet me patjeter ne WebDesigner PHP ne team dhe nje person qe posedon trafik. Po e Cek projektin tim ketu ideja osht qe sdu me dal i zhgenjy nga persona qe mund ta marrin ket Ide. Ne do hapim nje WebCompetition dhe do fusim Members. Cdo gje do behet me kontrate. Ne Futjen e membres cdo person qe posedon trafik do mbaj reklamen tone dhe do paguhet per cdo members qe behet pjese nga ai website (nqs njerzit ketu thon qe ska rekalam te mira do ju paguajm ne per kete pune.) Cdo members ne te me 1 dollar ticket mund te ket mundesite te fitoj Iphone Ore Makine ( Varet se ne ca Ticket luhet Bileta) e gjith kjo Ide do jet Globale ( GJithaashtu mund ta fusim dhe si afilat ne Shqiperi) Ftoj @phoenix te na ndihmoj me nji domain te fiksueshem dhe gjith antaret e tjer qe mund te japin ndihmes. Boj me dije nga fillimi qe cdo antar ka % e vet . Dhe me intereson me pas nje team prej 7-8 vetash.

  Ky osht vec sa per start me dasht mu bo pjes e ktij Team. Mendime te tjera vijne dhe projekte te tjera vijn me radhe.
   
 14. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Menyra se si i kerkon gjerat duket sikur ti je mbi te gjithe.
  Pra qe te ecesh si nje ekip apo TEAM sic e ke prek ti me siper duhet te drejtohesh me "NA DUHET" jo "ME DUHET".
  Kjo eshte nje nga arsyet qe sme pelqen te punoj me te tjeret. Sepse dashje pa dashje jep mendime te gabuara kur je ne komunitet e te lexojne shum te tjere. Te shkruash me profesionalizem eshte nje nga shum arsye qe te afron me njerez te duhur per ate qe do te besh.

  Sa i perket pjeses tjeter
  Pastaj, ti cfare aftesish ke? Pervecse te besh dizajne? Se fillimisht duhet te prezantosh aftesite tua ate cka ti je i afte te besh pastaj te kerkosh dike me aftesi te tjera dhe ti kombinoni ato.
   
  @science dhe Universal pëlqejnë postimin.
 15. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  @tupac.al si ideator i dickaje pervec Graphic & Web Design, Merrem me shitje Serverash, tjt eshte qe merrem dhe me marketing posedoj instagrame me +500k dhe facebook. dhe ne momentin qe them me duhet ishte per te shprehur se ca nevojitet ne Team sepse kur e kam cekur team kam thon qe gjithkush do jet me % te barabarta. Gjithsesi tjt investimet per kete gje do i kem une.Besoj se tn e kupton pse drejtohem me une por ska qene per te pas keqkuptime sepse kur kerkoj Team jam i hapur te bashkpunoj jo te jem mbi ta. Gjithsesi duhet te dish dicka cdo team e ka nje lider dhe pozicionet e tjera por ka vetem dicka cdo fitim ndahet ne menyre te barabarte. Besoj se e ke iden per fjalen TEAM para se te gjykosh. Nje team pa lider eshte i mbarum ashtu si nje forum pa ADMIN.


  Tjetra nuk behet fjale per nje projekt dhe qe une jam siper krejtve. Nqs ti din me bo mir dicka te tipit me shit Servera do jesh ti Lideri i Grupit jo une. Cdo projekt qe do rinis do ket Lider dhe Lideri do jet me i afti jo se du une apo dun ti. Besoj jam i qarte?
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 16. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk po pergjigjem me shum se replike pas replike (dhe pa dashur) te prish entuziasmin qe e ke fillu.
  Na azhorno me te rejat e fundit kur te beni dicka. Suksese :)
   
 17. elliot

  elliot Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  11
  Nese ke nevoje per Software developer ne grup jam i gatshem!
   
 18. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
 19. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  @tupac.al smundet me mndal entuziasmin as ti as nd1 tjt. Replikat jane te kota bro duhet te kesh parasysh dicka nismen e dikujt tjt kurr mos e pengo. Dhe keshill nga ana ime me ITE mos i fut nje LTD kur i regjistrum je ne Tiran mos gaboj afer COIN ;) gjithsesi suksese dhe flm qe me replikon, Pres replika te tjera
   
 20. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  E para punes ite nuk eshte e imja dhe se di per ke COIN e ke fjalen.
  E dyta se kuptoj pse i merrni replikat si sulm apo ku di une pun inatesh. Se me ka ndodh dhe me nje antar tjeter lol
  Un ty ste njof thjesht sme pelqeu menyra si u shprehe dhe ta thashe. Eshte gabim te shprehesh ate qe mendo?

  Perkundrazi, ju kto replika duhet ti shikoni si mundesi te permisoheni.
  Edhe pls ate Bro mos e perdor se me dukesh si Indiant apo pakistanezet kur duan dicka hahaha.
   

Shpërndaje faqen

Loading...